Objavljeno: 6.2.2012

Podrobnosti o Windows Phone 8

Microsoftu so v javnost ušle informacije o naslednji različici operacijskega sistema Windows Phone 8 za mobilne telefone. Naslednjo različico, ki nosi interno oznako Appollo, so nekoliko razkrili v video posnetku, ki je bil namenjen partnerjem, vendar so njega prišli tudi vztrajni novinarji.

Windows Phone 8 bo precej bolj modularen, kot sedanja različica, kar so si želeli predvsem partnerji. Na ta način bodo lahko naredili telefone z različnimi specifikacijami in cenovnimi razredi, kar bo podprto tudi v samem OS. To je Microsoft že omogočal v starejših različicah, vendar se je kasneje premislil v korist bolj enotne podobe.

Apollo bo podpiral procesorje z več jedri in zaslone z višjimi ločljivostmi. Koliko to znaša še ni znano, napovedali pa so podporo za kar štiri različne ločljivosti. Telefoni bodo podpirali kartice microSD, novost pa bo podpora za vmesnik NFC. Govori se tudi o novem načinu komunikacije med programi ter integracijo programa Skype v samo jedro operacijskega sistema, tako da bodo klici VoIP skoraj identični tistim prek telefonskega (GSM) omrežja. Omenjajo tudi številne funkcije z mislijo na poslovne uporabnike. Med njimi mobilno različico programa BitLocker in možnost šifriranja vsebin kot zaščito pred krajo.

Windows Phone 8 bo tesno povezljiv z namizno različico okolja Windows 8 in tablicami na enaki platformi. Microsoft si prizadeva, da bi ohranil na vseh omenjenih platformah enak programski vmesnik, s čimer naj bi razvijalci lahko del kode uporabljali na različnih napravah. Microsoftu je zelo pomembno, da že na začetku zagotovi bogat nabor dodatnih programov, zato je združljivost nazaj zagotovljena. V času objave naj bi tako imeli na voljo že več kot 100.000 različnih naslovov.

http://www.microsoft.com/windowsphone/en-us/default.aspx

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Severna Koreja s kriptovalutami in lažnimi zaposlenimi nakradla milijarde

    Za razliko od praktično vseh ostalih držav se Severna Koreja v veliki meri zanaša na internetni kriminal in kriptoprevare za financiranje delovanja države in izogibanje sankcijam. Tudi eden večjih letošnjih vdorov, ko so neznanci z borze Bybit ukradli za poldrugo milijardo dolarjev kriptovalute ether, je bil plod Severne Koreje.

    Objavljeno: 27.10.2025 07:00
  • Zakaj nihče ne mara Applovih in Samsungovih tankih telefonov?

    Applov najnovejši in najtanjši iPhone Air, ki v debelino meri le dobrih pet milimetrov in tehta 165 gramov, je čudo tehnike, a ga začuda ljudje niso radostno sprejeli. Medtem ko se iPhone 17 Pro in iPhone 17 Pro Max prodajata rekordno, klasični iPhone 17 pa prav tako žanje visoke številke, iPhone Air zapostaja.

    Objavljeno: 20.10.2025 05:00
  • Nvidia: Kitajska je za nas mrtva

    Nvidijin direktor Jensen Huang je dejal, da je tržni delež podjetja na Kitajskem hitro padel s 95 odstotkov na ničlo. To ni presenetljivo, saj izvoz na Kitajsko prepoveduje kar ameriška administracija. A to v resnici ni čisto res, saj po drugi strani več kot četrtino prodaje predstavlja izvoz v Singapur – od koder na Kitajsko vodijo neuradne poti.

    Objavljeno: 20.10.2025 07:00
  • Popolnoma drugačno električno kolo

    Rivianovo hčerinsko podjetje Also, specializirano za mikromobilnost, je predstavilo inovativno električno kolo TM-B (Transcendent Mobility - Bike), ki obljublja povsem novo izkušnjo vožnje. 

    Objavljeno: 23.10.2025 16:00
  • V Londonu vam bodo verjetno ukradli telefon

    Samo v lanskem letu so v Londonu ukradli 80.000 pametnih telefonov, kar je v milijonski metropoli sicer malo, a vseeno precej več kot v drugih podobno velikih mestih v Evropi. In približno tretjino več kot leto pred tem. Trend je torej zaskrbljujoč.

    Objavljeno: 23.10.2025 05:00
  • SD-kartica na dnu Atlantika preživela implozijo Titana

    Raziskovalci so na dnu Atlantskega ocena v bližini razbitine Titanika našli SanDiskovo spominsko kartico SD, s katere so lahko sneli 12 fotografij in devet videoposnetkov. Kartica je tja potonila pred dvema letoma, ko je implodirala podmornica Titan, s katero je podjetje OceanGate želelo obiskati razbitine slavnega parnika.

    Objavljeno: 22.10.2025 05:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji