Objavljeno: 10.10.1999

Novi ročni računalniki Compaq Aero

Compaq je najavil nove modele ročnih računalnikov z operacijskim sistemom Windows CE. Novosti sta tokrat dve. Prva je ročni računalnik Aero 1530, ki se lahko pohvali, da je najtanjši in najlažji ročni računalnik z Windows CE. Debel je le 1,2 cm, tehta pa 140 gramov, kar je precej manj od dosedanjih ročnih računalnikov. Opremljen je s sivinskim zaslonom, ki zmore prikazati 16 odtenkov, in se lahko pohvali z visokim kontrastom in odpornostjo za bleščanje. Zaradi varčnega sivinskega zaslona lahko z enim polnjenjem akumulatorja nemoteno delamo do 14 ur. Aero 1530 ima tudi nov komplet programov, ki so jih razvili pri Compaqu: raziskovalec, preklopnik med opravili in izboljšani sistem menujev.

Cena računalnika je v ZDA 300 dolarjev. Poleg dobimo še priklopno postajo, napajalnik, dodatni komunikacijski kabel in dve dodatni rezervni peresi. Dodatni programi so ena od značilnosti tudi pri drugi novosti, ročnem računalniku Aero 2180. Ta odslej predstavlja vrh proizvajalčeve ponudbe v tem segmentu, vsebuje pa izboljšan zaslon in večji pomnilnik. Za razliko od dosedanjega modela Aero 2100 ima kar 24 MB pomnilnik. Zaslon omogoča še večji kontrast in odpornost za bleščanje, saj uporablja aktivno namesto pasivno matriko. Hkrati so tudi povečali število možnih barv, tako da lahko Aero 2180 hkrati prikaže 65.536 barv. Cena novega modela je v ZDA 450 dolarjev. Compaq je obenem pocenil dosedanje modele, ki stanejo od 30 do 100 dolarjev manj.

http://www.compaq.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Redka zmaga malega rudarja kriptovalut

    V času, ko rudarjenje bitcoina obvladujejo velika podjetja s specializirano opremo in ogromnimi viri, je neodvisnemu solo rudarju uspel izjemen podvig. 

    Objavljeno: 27.7.2025 13:00
  • Šibko geslo in hekerski vdor pogubila 158 let staro podjetje

    Britansko podjetje KNP iz Northamptonshira, ki se je ukvarjalo s prevozi, je po 158 letih obratovanja zaprlo vrata, zaradi česar je brez dela ostalo 700 ljudi. Razlog ni slabo poslovanje, težke tržne razmere, izgube ali celo poneverbe, temveč precej bolj banalen. Podjetje je opustošil hekerski napad, v katerem so napadalci odnesli podatke o vseh strankah.

    Objavljeno: 23.7.2025 05:00
  • Tehnologija je orodje za množično nadzorovanje

    Ko je minuli teden kamera na koncertu skupine Coldplay v Bostonu prikazala par, ki objet posluša Chrisa Martina, bi bil lahko to le še eden izmed množice povsem običajnih in dolgočasni prizor. A ker se je ženska na posnetku obrnila proč in obraz zakopal v roke, moški pa se je sklonil pod kader, je posnetek vzbudil veliko pozornosti. Pevec Chris Martin ga je na odru komentiral z besedami, da sta bodisi zelo sramežljiva bodisi razmerje skrivata – in ostalo je bilo zgodovina.

    Objavljeno: 21.7.2025 05:00
  • Internet umira, krivi smo sami

    Spletne strani in celotni internet se zanašajo na nepisano pravilo, ki se je v zadnjem letu začelo krhati in grozi, da bo pokopalo internet, kot ga poznamo. Zaradi agentov in modelov umetne inteligence čedalje manj klikamo na spletne strani, zaradi česar imajo te čedalje več težav s financiranjem. Zdi sem, da jim škoduje tudi Google, ki je doslej benevolentno zagotavljal promet s svojim iskalnikom.

    Objavljeno: 31.7.2025 05:00
  • ChatGPT-5 bo na voljo avgusta

    Sam Altman, izvršni direktor OpenAI, je potrdil, da bo model GPT-5 izšel že v začetku avgusta. 

    Objavljeno: 25.7.2025 09:00
  • ChatGPT je slab v šahu

    Najboljši šahist sveta Magnus Carlsen je v spletnem dvoboju premagal umetno inteligenco ChatGPT v vsega 53-ih potezah, pri čemer sam ni izgubil niti ene same figure. 

    Objavljeno: 21.7.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji