Objavljeno: 12.2.2010

Microsoft predstavlja Office 2011 za Mace

Medtem, ko pričakujemo izid nove različice paketa Office 2010 za okolje Windows, je Microsoft že najavil tudi naslednjo različico za operacijski sistem Mac OS X. Nova Office za Mace, ki bo nared še pred koncem letošnjega leta, bo prinesla nov uporabniški vmesnik z orodjarnami in menuji Ribbon, ki jih poznamo že i različice 2007 za okolje Windows. Z novim videzom naj bi tako poenostavili delo s pisarniškimi programi, kot tudi poenotili uporabniško izkušnjo med izdelki za različne platforme.

Druga velika novost v paketu Office 2011 bo zagotovo poštni odjemalec Outlook, ki bo nadomestil dosedanji program Entourage. Outlook za Mace bo funkcionalno skoraj enakovreden tistemu v okolju Windows, omogočal bo celo uvoz PST datotek iz okolja Windows ter podpiral sistem IRM (Information Rights Management) za upravljanje pravic dostopov do dokumentov. Poleg tega si z novo različico Microsoft močno prizadeva, da bi izboljšal možnosti za skupinsko sodelovanje. Programi na Macih bodo tako lahko dostopali in souporabljali dokumente na strežnikih SharePoint, spletnih diskih SkyDrive in spletno različico pisarne Office Web Apps. Povrh vsega bodo dokumenti povsem združljivi in berljivi na različnih platformah. Ne nazadnje pa bo Office 2011 nazaj dobil podporo za makro jezik Visual Basic, ki so ga ukinili v različici 2008.

http://www.microsoft.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Severna Koreja s kriptovalutami in lažnimi zaposlenimi nakradla milijarde

    Za razliko od praktično vseh ostalih držav se Severna Koreja v veliki meri zanaša na internetni kriminal in kriptoprevare za financiranje delovanja države in izogibanje sankcijam. Tudi eden večjih letošnjih vdorov, ko so neznanci z borze Bybit ukradli za poldrugo milijardo dolarjev kriptovalute ether, je bil plod Severne Koreje.

    Objavljeno: 27.10.2025 07:00
  • Zakaj nihče ne mara Applovih in Samsungovih tankih telefonov?

    Applov najnovejši in najtanjši iPhone Air, ki v debelino meri le dobrih pet milimetrov in tehta 165 gramov, je čudo tehnike, a ga začuda ljudje niso radostno sprejeli. Medtem ko se iPhone 17 Pro in iPhone 17 Pro Max prodajata rekordno, klasični iPhone 17 pa prav tako žanje visoke številke, iPhone Air zapostaja.

    Objavljeno: 20.10.2025 05:00
  • Nvidia: Kitajska je za nas mrtva

    Nvidijin direktor Jensen Huang je dejal, da je tržni delež podjetja na Kitajskem hitro padel s 95 odstotkov na ničlo. To ni presenetljivo, saj izvoz na Kitajsko prepoveduje kar ameriška administracija. A to v resnici ni čisto res, saj po drugi strani več kot četrtino prodaje predstavlja izvoz v Singapur – od koder na Kitajsko vodijo neuradne poti.

    Objavljeno: 20.10.2025 07:00
  • Popolnoma drugačno električno kolo

    Rivianovo hčerinsko podjetje Also, specializirano za mikromobilnost, je predstavilo inovativno električno kolo TM-B (Transcendent Mobility - Bike), ki obljublja povsem novo izkušnjo vožnje. 

    Objavljeno: 23.10.2025 16:00
  • V Londonu vam bodo verjetno ukradli telefon

    Samo v lanskem letu so v Londonu ukradli 80.000 pametnih telefonov, kar je v milijonski metropoli sicer malo, a vseeno precej več kot v drugih podobno velikih mestih v Evropi. In približno tretjino več kot leto pred tem. Trend je torej zaskrbljujoč.

    Objavljeno: 23.10.2025 05:00
  • SD-kartica na dnu Atlantika preživela implozijo Titana

    Raziskovalci so na dnu Atlantskega ocena v bližini razbitine Titanika našli SanDiskovo spominsko kartico SD, s katere so lahko sneli 12 fotografij in devet videoposnetkov. Kartica je tja potonila pred dvema letoma, ko je implodirala podmornica Titan, s katero je podjetje OceanGate želelo obiskati razbitine slavnega parnika.

    Objavljeno: 22.10.2025 05:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji