Objavljeno: 10.6.2013

Letošnji Diggit

V Cankarjevem domu se je 5. in 6. junija odvila druga konferenca o digitalnem komuniciranju, Diggit. V dveh dneh predavanj smo bili v klubu Cankarjevega doma priča seriji predavanj domačih in tujih predavateljev. Napovedanih govorcev je bilo 25, odvile pa so se tudi tri okrogle mize. Predvsem tuji predavatelji so s svojimi govori postregli z informacijami, ki jih pri nas ne slišimo pogosto, saj pri svojih raziskavah dostopajo do večjih vzorcev. Tako smo bili priča podatkom o rasteh in padcih različnih oblik oglaševanja po celi Evropi in trendom, ki znajo zaznamovati to področje v prihodnje. Velik poudarek je bil namenjen tudi iskalniški optimizaciji in vpogledu v delovanje Googla in njihovih algoritmov. Manjkala niso tudi družabna omrežja in njihova uporaba s strani večjih in manjših podjetij. Izpostaviti velja še predavanje in okroglo mizo Digitalni »dedki in babice«, ki je starejše uporabnike interneta obravnavala kot legitimne predstavnike spletne skupnosti, česar v naših logih še kako manjka. 

Prvi dan se je nadstropje niže odvijal še vzporedni program, ki je na trenutke presegel glavnega. Več poudarka je bilo namenjenega konkretnim primerom in primerom dobre prakse. Prav tako je svoje mesto dobilo tudi dogajanje na slovenski sceni start-upov. Vzporedni progam je tako postregel s predavanji o uporabi družbenih omrežij pri komuniciranju s strankami in kako to združiti z digitalnim marketingom. Poleg tega se je konferenca spopadla z vprašanjem preživetja tradicionalnih medijev in njihovega prilagajanja digitalnim trendom, Diggit pa je zaključil izbor Startup ideja 2013, kjer je bilo predstavljenih šest projektov. Med njimi so bile mobilne aplikacije, spletne storitve, ki so se potegovale za dvotedensko bivanje v Startup hiši v Silicijevi dolini in oglaševalski paket TSmedia. Udeleženci so skupaj z žirijo za zmagovalca izbrali projekt showmearound.com, kjer domačini turistom brez posredništva ponujajo unikatna doživetja obiskanega kraja. 

Sicer je šlo za dobro obiskano konferenco in predvsem vzporedni progam je bil skorajda popolnoma zaseden. 

Vir: www.siol.net

www.diggit.si

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Xiaomi predstavil pametni pralni stroj prihodnosti

    Xiaomi je na kitajskem trgu predstavil pametni pralni stroj Mijia Three‑Zone Pro Drum 10 kg, ki prinaša nov pristop k pranju perila s tremi ločenimi bobni

    Objavljeno: 23.9.2025 09:00
  • Uporabnikom je žal, da so posodobili telefon iPhone

    Apple je izdal dolgo pričakovani iOS 26, ki prinaša novo podobo Liquid Glass in številne funkcije, ki pa niso vseh navdušile.

    Objavljeno: 18.9.2025 15:00
  • Umetna inteligenca opustošila indijski informacijski sektor

    Prva industrija, ki je začela klecati pod težo umetne inteligence, je nekoliko presenetljivo indijski informacijski sektor. Država je zaradi znanja angleščine, izobraženosti in nizke cene dela velikan pri nudenju informacijskih storitev, kot so podpora uporabnikom. Sektor, ki je letno težak dobrih 250 milijard dolarjev, je lani zaposlil 70 odstotkov manj svežih diplomantov kot v letih pred tem!

    Objavljeno: 17.9.2025 05:00
  • ChatGPT za kriminalce

    SpamGPT je nova platforma, ki jo uporabljajo spletni kriminalci za pošiljanje neželene pošte in izvajanje napadov z ribarjenjem.

    Objavljeno: 22.9.2025 19:30
  • Steam bo nehal delovati na 32-bitnem Windows 10

    Valve je sporočil, da bo z novim letom ukinil podporo za 32-bitne različice Windows v svoji priljubljeni platformi za digitalno distribucijo iger Steam. Uporabnikov 32-bitnega Windows 10 imajo le 0,01 odstotka, so zatrdili, zato ne pričakujejo večjega odpora.

    Objavljeno: 22.9.2025 05:00
  • Nvidia presenetila s 5-milijardno investicijo v Intel

    Nvidia je pretresla tehnološki svet z napovedjo, da bo investirala pet milijard dolarjev v Intel in z njim sklenila dogovor o skupnem razvoju čipov. S tem bo postala ena največjih delničark podjetja, ki se že dlje časa sooča s padcem tržnega deleža in neuspešnimi poskusi na področju grafike in umetne inteligence. Vrednost delnic družbe Intel je po najavi takoj zrasla za 23%.

    Objavljeno: 19.9.2025 05:00 | Teme: Intel, nvidia
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji