Objavljeno: 8.1.2006

Google in Yahoo na CES-u

Med številnimi predstavitvami in govorci na sejmu CES so bili morda najbrž najbolj pričakovani nastopi podjetij Google in Yahoo, ki pa sta nekoliko razočarala. V imenu podjetja Google je govoril ustanovitelj Larry Page, ki se je na oder pripeljal kar na odbijaču Stanfordskega robotskega Wolksvagen Tuarega, ki je pred nekaj meseci zmagal na puščavski tekmi robotskih vozil prirejene s strani agencije Darpa. Mimogrede pa je omenil, da Google skupaj s Volkswagnom pripravlja posebno različico programa Google Earth za rabo v vozilih s čimer naj bi drastično poenostavili navigacijo v prometu.

Larry Page in zmagovalni Tuareg.

V javnosti se je pred govorom pojavilo kup namigov, kaj naj bi Google predstavil, med drugim računalnike PC z lastno znamko, vendar od vsega tega (za zdaj) ni bilo nič. Namesto tega je Page napovedal, da bodo kmalu odprli spletno trgovino z video posnetki Google Video Store, ki bo na začetku nudila čez 300 TV serij družbe CBS in košarkaške tekme ameriške lige NBA. Posamezno epizodo bo mogoče kupiti in trajno uporabljati za 2 dolarja, košarkaško tekmo pa za 4 dolarje. Ob tem velja poudariti, da se je Google glede tega povezal z DivX Networks, ki bo prispeval kodeke.

Druga novost, ki jo je Google predstavil je Google Pack, komplet programov, ki po mnenju podjetja danes predstavlja nekakšno osnovo za varno uporabo interneta na računalnikih. Namesto, da bi uporabniki morali vsak program nameščati posebej, so komplet pripravili kar pri Googlu, obenem pa vključili tudi servis za bodoče posodobitve paketa. V paketu so znani programi, kot brskalnik Firefox, bralnik Adobe Reader, protivirusni program Norton Antivirsu 2005 SE, protivohunski program Ad-Aware SE, ter drugi. Seveda pa ne manjkajo tudi programi Google Desktop, Toolbar, Picasa, Earth in Google Talk.

Google Pack.

V celoti Google ni navdušil pričakovanja polne množice, prav tako pa je medlo predstavo imel tudi Yahoo. Na sejmu CES so prikazali delovanje nove storitve Yahoo Go Mobile, ki omogoča dostop do elektronske pošte, trenutnega sporočanja, fotografij in dodatnih vsebin prek nabora mobilnih naprav. Žal jim je pri predstavitvi storitve Yahoo Go TV zagodel računalnik, kar so spretno rešili z naslednjo točko, kjer se je na odru pojavil Tom Cruise. Google seveda na področju filmskih zvezd ni ostal dolžan, saj je na odru z Pageom prisotne zabaval Robin Williams.

Yahoo Go Mobile.

Yahoo je gostil Toma Cruisa....

...Google pa Robina Williamsa.

http://video.google.com

http://pack.google.com

http://go.yahoo.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Severna Koreja s kriptovalutami in lažnimi zaposlenimi nakradla milijarde

    Za razliko od praktično vseh ostalih držav se Severna Koreja v veliki meri zanaša na internetni kriminal in kriptoprevare za financiranje delovanja države in izogibanje sankcijam. Tudi eden večjih letošnjih vdorov, ko so neznanci z borze Bybit ukradli za poldrugo milijardo dolarjev kriptovalute ether, je bil plod Severne Koreje.

    Objavljeno: 27.10.2025 07:00
  • Zakaj nihče ne mara Applovih in Samsungovih tankih telefonov?

    Applov najnovejši in najtanjši iPhone Air, ki v debelino meri le dobrih pet milimetrov in tehta 165 gramov, je čudo tehnike, a ga začuda ljudje niso radostno sprejeli. Medtem ko se iPhone 17 Pro in iPhone 17 Pro Max prodajata rekordno, klasični iPhone 17 pa prav tako žanje visoke številke, iPhone Air zapostaja.

    Objavljeno: 20.10.2025 05:00
  • Nvidia: Kitajska je za nas mrtva

    Nvidijin direktor Jensen Huang je dejal, da je tržni delež podjetja na Kitajskem hitro padel s 95 odstotkov na ničlo. To ni presenetljivo, saj izvoz na Kitajsko prepoveduje kar ameriška administracija. A to v resnici ni čisto res, saj po drugi strani več kot četrtino prodaje predstavlja izvoz v Singapur – od koder na Kitajsko vodijo neuradne poti.

    Objavljeno: 20.10.2025 07:00
  • Popolnoma drugačno električno kolo

    Rivianovo hčerinsko podjetje Also, specializirano za mikromobilnost, je predstavilo inovativno električno kolo TM-B (Transcendent Mobility - Bike), ki obljublja povsem novo izkušnjo vožnje. 

    Objavljeno: 23.10.2025 16:00
  • V Londonu vam bodo verjetno ukradli telefon

    Samo v lanskem letu so v Londonu ukradli 80.000 pametnih telefonov, kar je v milijonski metropoli sicer malo, a vseeno precej več kot v drugih podobno velikih mestih v Evropi. In približno tretjino več kot leto pred tem. Trend je torej zaskrbljujoč.

    Objavljeno: 23.10.2025 05:00
  • Windows bo umetni inteligenci dovolil dostop do lokalnih datotek

    Microsoft bo v operacijski sistem Windows 11 uvedel novo funkcionalnost umetne inteligence, imenovano Copilot Actions, ki omogoča izvajanje nalog na lokalno shranjenih datotekah. 

    Objavljeno: 17.10.2025 08:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji