Objavljeno: 8.2.2002

Ekološko prijazni ThinkPad

IBM se je domislil nove pogruntavščine, s katero lahko uporabniki prihranijo pri porabi energije, toda ne za daljše trajanje delovanja, temveč za nižji električni račun. Z njim naj bi pripomogli k manjši porabi energije v okoljih, kjer imajo težave s pretirano porabo električne energije. Spomnimo se le lanskih težav v Kaliforniji, kjer so uporabnikom celo izključevali dobavo energije. Novi prenosnik ThinkPad R31, ki je mišljen sprva predvsem za japonsko in morda ameriško tržišče, vsebuje poseben napajalnik, ki zna samodejno preklapljati med akumulatorji in zunanjo napetostjo, uporabniki pa lahko določijo ure, v katerih naj bi deloval tak sistem. Na ta račun pričakujejo, da bodo uporabniki prenosnikov porabili manj energije v urah, ko so največje težave. Prvi testi so pokazali zmanjšanje ogljikovega dioksida v termičnih elektrarnah med 4 in 16% glede na običajni vzorec porabe. Prenosnik je nastal v sodelovanju z japonskimi podjetji Kensai Electric Power, Tokyo Electric Power, Sanyo Electric in Matsushita Battery Industrial, pričakujejo pa, da bodo tehnologijo postopoma vgrajevali tudi v druge izdelke, morda celo namizne računalnike.

http://www.ibm.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Redka zmaga malega rudarja kriptovalut

    V času, ko rudarjenje bitcoina obvladujejo velika podjetja s specializirano opremo in ogromnimi viri, je neodvisnemu solo rudarju uspel izjemen podvig. 

    Objavljeno: 27.7.2025 13:00
  • Šibko geslo in hekerski vdor pogubila 158 let staro podjetje

    Britansko podjetje KNP iz Northamptonshira, ki se je ukvarjalo s prevozi, je po 158 letih obratovanja zaprlo vrata, zaradi česar je brez dela ostalo 700 ljudi. Razlog ni slabo poslovanje, težke tržne razmere, izgube ali celo poneverbe, temveč precej bolj banalen. Podjetje je opustošil hekerski napad, v katerem so napadalci odnesli podatke o vseh strankah.

    Objavljeno: 23.7.2025 05:00
  • Tehnologija je orodje za množično nadzorovanje

    Ko je minuli teden kamera na koncertu skupine Coldplay v Bostonu prikazala par, ki objet posluša Chrisa Martina, bi bil lahko to le še eden izmed množice povsem običajnih in dolgočasni prizor. A ker se je ženska na posnetku obrnila proč in obraz zakopal v roke, moški pa se je sklonil pod kader, je posnetek vzbudil veliko pozornosti. Pevec Chris Martin ga je na odru komentiral z besedami, da sta bodisi zelo sramežljiva bodisi razmerje skrivata – in ostalo je bilo zgodovina.

    Objavljeno: 21.7.2025 05:00
  • Internet umira, krivi smo sami

    Spletne strani in celotni internet se zanašajo na nepisano pravilo, ki se je v zadnjem letu začelo krhati in grozi, da bo pokopalo internet, kot ga poznamo. Zaradi agentov in modelov umetne inteligence čedalje manj klikamo na spletne strani, zaradi česar imajo te čedalje več težav s financiranjem. Zdi sem, da jim škoduje tudi Google, ki je doslej benevolentno zagotavljal promet s svojim iskalnikom.

    Objavljeno: 31.7.2025 05:00
  • ChatGPT-5 bo na voljo avgusta

    Sam Altman, izvršni direktor OpenAI, je potrdil, da bo model GPT-5 izšel že v začetku avgusta. 

    Objavljeno: 25.7.2025 09:00
  • ChatGPT je slab v šahu

    Najboljši šahist sveta Magnus Carlsen je v spletnem dvoboju premagal umetno inteligenco ChatGPT v vsega 53-ih potezah, pri čemer sam ni izgubil niti ene same figure. 

    Objavljeno: 21.7.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji