Objavljeno: 17.6.2008

Dvojec iz Nokie za elektronsko pošto

Nokia je predstavila dva nova modela Nokia E71 in Nokia E66, ki sta namenjena predvsem preprostejši rabi elektronske pošte. Nokia E71 je tanek (debelina le 1 cm) telefon s polno tipkovnico QWERTY in 2,36-palčnim zaslonom z ločljivostjo 320 x 240 pik, medtem, ko ima Nokia E66 rahlo večji zaslon in drsno tipkovnico. Oba premoreta programsko opremo za potisno pošto v kombinaciji s poštnimi strežniki Microsoft Exchange Server. Ohišje obeh naprav je izdelano iz nerjavečega jekla, ki napravam daje dodatno odpornost in eleganco.

Poleg tega pa Nokia E71 in Nokia E66 ponujata tudi številne večpredstavnostne funkcije, kot so vgrajeni digitalni fotoaparat s 3,2 milijoni pik, video predvajalnik in radijski sprejemnik. Pomnilnik velikosti lahko razširimo s karticami do 8 GB, za hiter dostop do interneta pa služijo vmesniki HSDPA in Wi.Fi ter program za povezave VPN. Za nameček je tu še vgrajen sprejemnik GPS, glasbo in zemljevide pa lahko naložimo prek spletne storitve Nokia Ovi. Obe telefona bosta na voljo v juliju, imela pa bosta domala enako ceno okoli 350 evrov.

Nokia E71.

Nokia E66.

http://www.nokia.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Severna Koreja s kriptovalutami in lažnimi zaposlenimi nakradla milijarde

    Za razliko od praktično vseh ostalih držav se Severna Koreja v veliki meri zanaša na internetni kriminal in kriptoprevare za financiranje delovanja države in izogibanje sankcijam. Tudi eden večjih letošnjih vdorov, ko so neznanci z borze Bybit ukradli za poldrugo milijardo dolarjev kriptovalute ether, je bil plod Severne Koreje.

    Objavljeno: 27.10.2025 07:00
  • Popolnoma drugačno električno kolo

    Rivianovo hčerinsko podjetje Also, specializirano za mikromobilnost, je predstavilo inovativno električno kolo TM-B (Transcendent Mobility - Bike), ki obljublja povsem novo izkušnjo vožnje. 

    Objavljeno: 23.10.2025 16:00
  • V Londonu vam bodo verjetno ukradli telefon

    Samo v lanskem letu so v Londonu ukradli 80.000 pametnih telefonov, kar je v milijonski metropoli sicer malo, a vseeno precej več kot v drugih podobno velikih mestih v Evropi. In približno tretjino več kot leto pred tem. Trend je torej zaskrbljujoč.

    Objavljeno: 23.10.2025 05:00
  • SD-kartica na dnu Atlantika preživela implozijo Titana

    Raziskovalci so na dnu Atlantskega ocena v bližini razbitine Titanika našli SanDiskovo spominsko kartico SD, s katere so lahko sneli 12 fotografij in devet videoposnetkov. Kartica je tja potonila pred dvema letoma, ko je implodirala podmornica Titan, s katero je podjetje OceanGate želelo obiskati razbitine slavnega parnika.

    Objavljeno: 22.10.2025 05:00
  • Tri četrtine vseh satelitov je Starlinkovih!

    S precej manj pozornosti javnosti, kot bi si tako pomembne spremembe zaslužile, v Zemljino orbito izstreljujemo satelite hitreje kot kdajkoli doslej. Prednjačijo ponudniki satelitskega dostopa do interneta, med katerimi je najhitrejši Starlink. Ta je 19. oktobra z raketo Falcon 19 v vesolje poslal še 28 satelitov, s čimer je presegel magično mejo 10.000.

    Objavljeno: 22.10.2025 07:00
  • Uvodnik: Vedno je kriv DNS!

    Konec oktobra se je zgodilo nekaj, kar bi lahko imenovali že klasika digitalne dobe – Amazonov oblak AWS je spet odpovedal poslušnost. Tokrat je šlo za podatkovni center US-EAST-1, tisti najbolj obremenjeni in najstarejši del Amazonove infrastrukture, ki poganja velik del svetovnega spleta.

    Objavljeno: 28.10.2025 | Avtor: Matjaž Klančar | Monitor November 2025
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji