Objavljeno: 21.1.2000

Dražba za britanska dovoljenja 3G

Velika Britanija je razpisala dražbo za dodelitev dovoljenj za opravljanje mobilne telefonije tretjega rodu. Na razpis se je prijavilo 13 operaterjev: štirje obstoječi operaterji mobilne telefonije (BT Cellnet, Vodafone, One2One in Orange) ter devet novih potencialnih operaterjev. Lastniška struktura novincev razkriva pomembne deleže operaterjev Irish Eircom, France Telecom, finske Sonere, španske Telefonice in ameriškega MCI Wordcom, kakor tudi britanske medijske skupine Virgin in verige supermarketov Tesco. Dodelili bodo pet dovoljenj, od tega bo vsaj eno zagotovljeno za novince na britanskem trgu mobilne telefonije. Vsak prijavljeni je že vplačal polog v višini 50 milijonov funtov (15,8 milijarde tolarjev). Nekateri analitiki opozarjajo, da gre za visoko naložbo v tehnologijo, pri kateri še ni znano, kako je mogoče ustvariti dobiček. Menijo, da še ni znano, kakšen bo odziv uporabnikov niti kako bodo te storitve obračunavali.

Nova dovoljenja ne bodo le omogočala izvajanja novih večpredstavnih storitev v mobilni telefoniji, temveč bodo operaterjem zagotovila tudi dodaten frekvenčni prostor.

http://www.btcellnet.co.uk

http://www.vodafone.co.uk

http://www.orange.co.uk

http://www.one2one.co.uk

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Severna Koreja s kriptovalutami in lažnimi zaposlenimi nakradla milijarde

    Za razliko od praktično vseh ostalih držav se Severna Koreja v veliki meri zanaša na internetni kriminal in kriptoprevare za financiranje delovanja države in izogibanje sankcijam. Tudi eden večjih letošnjih vdorov, ko so neznanci z borze Bybit ukradli za poldrugo milijardo dolarjev kriptovalute ether, je bil plod Severne Koreje.

    Objavljeno: 27.10.2025 07:00
  • Zakaj nihče ne mara Applovih in Samsungovih tankih telefonov?

    Applov najnovejši in najtanjši iPhone Air, ki v debelino meri le dobrih pet milimetrov in tehta 165 gramov, je čudo tehnike, a ga začuda ljudje niso radostno sprejeli. Medtem ko se iPhone 17 Pro in iPhone 17 Pro Max prodajata rekordno, klasični iPhone 17 pa prav tako žanje visoke številke, iPhone Air zapostaja.

    Objavljeno: 20.10.2025 05:00
  • Nvidia: Kitajska je za nas mrtva

    Nvidijin direktor Jensen Huang je dejal, da je tržni delež podjetja na Kitajskem hitro padel s 95 odstotkov na ničlo. To ni presenetljivo, saj izvoz na Kitajsko prepoveduje kar ameriška administracija. A to v resnici ni čisto res, saj po drugi strani več kot četrtino prodaje predstavlja izvoz v Singapur – od koder na Kitajsko vodijo neuradne poti.

    Objavljeno: 20.10.2025 07:00
  • Popolnoma drugačno električno kolo

    Rivianovo hčerinsko podjetje Also, specializirano za mikromobilnost, je predstavilo inovativno električno kolo TM-B (Transcendent Mobility - Bike), ki obljublja povsem novo izkušnjo vožnje. 

    Objavljeno: 23.10.2025 16:00
  • V Londonu vam bodo verjetno ukradli telefon

    Samo v lanskem letu so v Londonu ukradli 80.000 pametnih telefonov, kar je v milijonski metropoli sicer malo, a vseeno precej več kot v drugih podobno velikih mestih v Evropi. In približno tretjino več kot leto pred tem. Trend je torej zaskrbljujoč.

    Objavljeno: 23.10.2025 05:00
  • SD-kartica na dnu Atlantika preživela implozijo Titana

    Raziskovalci so na dnu Atlantskega ocena v bližini razbitine Titanika našli SanDiskovo spominsko kartico SD, s katere so lahko sneli 12 fotografij in devet videoposnetkov. Kartica je tja potonila pred dvema letoma, ko je implodirala podmornica Titan, s katero je podjetje OceanGate želelo obiskati razbitine slavnega parnika.

    Objavljeno: 22.10.2025 05:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji