Objavljeno: 1.9.2006

Canonovi novi digitalci

Canon je predstavil paleto novih modelov na področju digitalne fotografije, novosti pa so predvsem v srednjem in visokem razredu. Najbolj odmevna novost je brez dvoma novi vstopni zrcalno-refleksni fotoaparat EOS 400D, ki nadomešča priljubljene predhodnike EOS300D in EOS350D. Nov model prinaša tipalo CMOS ločljivosti 10,1 milijona točk, nov integriran sistem čiščenja, večji in svetlejši 2,5-palčni LCD-zaslon ter 9-točkovno ostrenje AF.

Enako ločljivost kotEOS400D nudi tudi model PowerShot A640, ki pa stane precej manj. Nudi 2,5-palčni zaslon, 4-kratno optično povečavo in 21 načinov fotografiranja. Še nekoliko cenejši je model PowerShot A630, ki se razlikuje le v tipalo z ločljivostjo 8 milijonov pik. Za tiste, ki hočejo za razmeroma malo denarja zmogljivejši objektiv, je odslej na voljo model PowerShot A710 IS, ki premore 6-kratni optični zum in stabilizator slike. Ločljivost tipala je v tem primeru 7,1 milijonov pik.

Canon EOS 400D.

Canon PowerShot A640/A630.

Canon PowerShot A710.

http://www.canon.si

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Severna Koreja s kriptovalutami in lažnimi zaposlenimi nakradla milijarde

    Za razliko od praktično vseh ostalih držav se Severna Koreja v veliki meri zanaša na internetni kriminal in kriptoprevare za financiranje delovanja države in izogibanje sankcijam. Tudi eden večjih letošnjih vdorov, ko so neznanci z borze Bybit ukradli za poldrugo milijardo dolarjev kriptovalute ether, je bil plod Severne Koreje.

    Objavljeno: 27.10.2025 07:00
  • Popolnoma drugačno električno kolo

    Rivianovo hčerinsko podjetje Also, specializirano za mikromobilnost, je predstavilo inovativno električno kolo TM-B (Transcendent Mobility - Bike), ki obljublja povsem novo izkušnjo vožnje. 

    Objavljeno: 23.10.2025 16:00
  • V Londonu vam bodo verjetno ukradli telefon

    Samo v lanskem letu so v Londonu ukradli 80.000 pametnih telefonov, kar je v milijonski metropoli sicer malo, a vseeno precej več kot v drugih podobno velikih mestih v Evropi. In približno tretjino več kot leto pred tem. Trend je torej zaskrbljujoč.

    Objavljeno: 23.10.2025 05:00
  • V ZDA bodo retroaktivno prepovedali DJI-jeve letalnike

    Ameriška Zvezna komisija za telekomunikacija (FCC) je sprejela sila nenavadno odločitev in za nazaj prepovedala uporabo naprav, ki jih je že odobrila in sprostila njihov uvoz v ZDA. Odločitev, da to smejo storiti, so sprejeli s tremi glasovi za in nobenim proti. Uperjena je proti kitajskemu proizvajalcu letalnikov DJI.

    Objavljeno: 3.11.2025 07:00
  • SD-kartica na dnu Atlantika preživela implozijo Titana

    Raziskovalci so na dnu Atlantskega ocena v bližini razbitine Titanika našli SanDiskovo spominsko kartico SD, s katere so lahko sneli 12 fotografij in devet videoposnetkov. Kartica je tja potonila pred dvema letoma, ko je implodirala podmornica Titan, s katero je podjetje OceanGate želelo obiskati razbitine slavnega parnika.

    Objavljeno: 22.10.2025 05:00
  • Tri četrtine vseh satelitov je Starlinkovih!

    S precej manj pozornosti javnosti, kot bi si tako pomembne spremembe zaslužile, v Zemljino orbito izstreljujemo satelite hitreje kot kdajkoli doslej. Prednjačijo ponudniki satelitskega dostopa do interneta, med katerimi je najhitrejši Starlink. Ta je 19. oktobra z raketo Falcon 19 v vesolje poslal še 28 satelitov, s čimer je presegel magično mejo 10.000.

    Objavljeno: 22.10.2025 07:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji