Objavljeno: 19.9.2003

Apple prenavlja družino prenosnikov Titanium

Apple je povsem prenovil svojo družino prenosnikov PowerBook Titanium, ki imajo odslej nova ohišja iz aluminija. Sicer pa so računalniki ohranili povsem enake dimenzije in obliko kot dosedanji modeli z 12-, 15- in 17-palčnimi zasloni. Največjih sprememb je bil deležen 15-palčni model, ki ima odslej možnost vgradnje brezžične omrežnega vmesnika AirPort, poleg tega pa ima od zadaj osvetljeno tipkovnico, enako kot največji 17-palčni Titanium.

15-palčni Titanium je na voljo v dveh izvedbah. Za 2.000 dolarjev je v ZDA na voljo s procesorjem pri taktu 1 GHz, 256 MB RAM, 60 GB diskom in kombinirano enoto CD-RW/DVD-ROM. Za 2.600 dolarjev pa si je mogoče omisliti zmogljivejšo različico pri taktu 1,25 GHz, 512 MB RAM, 80 GB diskom in DVD zapisovalnikom (Superdrive).

17-palčni Titanium je dobil procesor s taktom 1,33 GHz, po ostalih lastnostih pa je podoben kot zmogljivejša različica srednje velikega PowerBooka Titanium. Ob tem pa so znižali ceno za 300 dolarjev, tako da ga je v ZDA mogoče dobiti

e za 3.000 dolarjev. Novi 12-palni model ima procesor PowerPC G4 s taktom 1 GHz, 256 MB RAM, 40 GB disk in odslej kot opcijo tudi DVD zapisovalnik. Cena se prične pri 1.600 dolarjih.

Za nameček je Apple sočasno s predstavitvijo novih prenosnikov na razstavi v Parizu prikazal tudi prvo brezžično tipkovnico in miško, ki deluje prek vmesnika bluetooth. Za komplet bo treba odšteti 70 dolarjev.

http://www.apple.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Severna Koreja s kriptovalutami in lažnimi zaposlenimi nakradla milijarde

    Za razliko od praktično vseh ostalih držav se Severna Koreja v veliki meri zanaša na internetni kriminal in kriptoprevare za financiranje delovanja države in izogibanje sankcijam. Tudi eden večjih letošnjih vdorov, ko so neznanci z borze Bybit ukradli za poldrugo milijardo dolarjev kriptovalute ether, je bil plod Severne Koreje.

    Objavljeno: 27.10.2025 07:00
  • Popolnoma drugačno električno kolo

    Rivianovo hčerinsko podjetje Also, specializirano za mikromobilnost, je predstavilo inovativno električno kolo TM-B (Transcendent Mobility - Bike), ki obljublja povsem novo izkušnjo vožnje. 

    Objavljeno: 23.10.2025 16:00
  • V Londonu vam bodo verjetno ukradli telefon

    Samo v lanskem letu so v Londonu ukradli 80.000 pametnih telefonov, kar je v milijonski metropoli sicer malo, a vseeno precej več kot v drugih podobno velikih mestih v Evropi. In približno tretjino več kot leto pred tem. Trend je torej zaskrbljujoč.

    Objavljeno: 23.10.2025 05:00
  • V ZDA bodo retroaktivno prepovedali DJI-jeve letalnike

    Ameriška Zvezna komisija za telekomunikacija (FCC) je sprejela sila nenavadno odločitev in za nazaj prepovedala uporabo naprav, ki jih je že odobrila in sprostila njihov uvoz v ZDA. Odločitev, da to smejo storiti, so sprejeli s tremi glasovi za in nobenim proti. Uperjena je proti kitajskemu proizvajalcu letalnikov DJI.

    Objavljeno: 3.11.2025 07:00
  • SD-kartica na dnu Atlantika preživela implozijo Titana

    Raziskovalci so na dnu Atlantskega ocena v bližini razbitine Titanika našli SanDiskovo spominsko kartico SD, s katere so lahko sneli 12 fotografij in devet videoposnetkov. Kartica je tja potonila pred dvema letoma, ko je implodirala podmornica Titan, s katero je podjetje OceanGate želelo obiskati razbitine slavnega parnika.

    Objavljeno: 22.10.2025 05:00
  • Tri četrtine vseh satelitov je Starlinkovih!

    S precej manj pozornosti javnosti, kot bi si tako pomembne spremembe zaslužile, v Zemljino orbito izstreljujemo satelite hitreje kot kdajkoli doslej. Prednjačijo ponudniki satelitskega dostopa do interneta, med katerimi je najhitrejši Starlink. Ta je 19. oktobra z raketo Falcon 19 v vesolje poslal še 28 satelitov, s čimer je presegel magično mejo 10.000.

    Objavljeno: 22.10.2025 07:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji