Objavljeno: 21.5.2020 16:05

Apple naj bi pripravljal pametna očala

V spletu so se pojavile govorice, da naj bi Apple že nekaj časa pripravljal pametna očala, ki bodo podpirala tehnologijo nadgrajene resničnosti (Augmented Reality).

Sodeč po govoricah naj bi Apple taka očala nameraval predstaviti letos proti jeseni na predstavitvi naslednjih telefonov iPhone, a naj bi zaradi koronavirusa dogodek prestavili na leto 2021. Očala naj bi veljala okoli 500 dolarjev, v njih se naj bi dalo vgraditi tudi korekcijska stekla. Delovala bodo v navezi z Applovimi telefoni (po vsej verjetnosti preko povezave Bluetooth), upravljalo se jih bo z gestami, v okvirjih naj bi bilo vgrajeno tipalo LIDAR. Zanimivo, da po teh govoricah naj ne bi imela vgrajene kamere – predvsem zaradi pomislekov okoli zasebnosti. Prejšnji mesec je Apple sicer prevzel podjetje NextVR, ki se ukvarja s prenosom videa navidezne resničnosti (denimo tekem NBA).

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Google zapira zadnja vrata za blokiranje oglasov

    Google bo s prihajajočimi posodobitvami spletnega brskalnika Chrome dokončno onemogočil delovanje priljubljenih razširitev za blokiranje oglasov, kot je uBlock Origin.

    Objavljeno: 16.6.2026 10:00
  • Google nam bo zaklenil ekosistem Android

    Dolgo vrsto let je bila ena izmed glavnih prednosti ekosistema Android njegova odprtost, saj za razliko od konkurenčnega Applovega iOS-a ni imel omejitev za nameščanje aplikacij. Resda je Google preverjal aplikacije, ki jih je uvrstil na svojo tržnico Play Store, a vsakdo je lahko mimo te tržnice namestil karkoli, če je z interneta prenesel namestitveno datoteko. Postopek se imenuje sideloading in je na primer na iOS onemogočen. To se bo zdaj zgodilo tudi na Androidu.

    Objavljeno: 19.6.2026 05:00
  • Getty Images bo sodeloval z OpenAI, delnica se je čez noč podvojila!

    Podjetje Getty Images je v nedeljo sporočilo, da bodo sodelovali z OpenAI. Priljubljeno orodje umetne inteligence ChatGPT bo lahko brskalo po Gettyjevi knjižnici podob, se iz njih učilo in jih uporabnikom tudi streglo, kar seveda ne bo zastonj. Koliko bo Getty Images z dogovorom zaslužil, podjetji nista razkrili. Vlagatelji pa menijo, da ogromno.

    Objavljeno: 23.6.2026 05:00
  • Microsoft odkril črva, ki krade kriptovalute

    Microsoft je opozoril na odkritje novega in naprednega črva, poimenovanega Crypto Clipper, ki se širi prek okuženih USB ključkov in je namenjen kraji kriptovalut.

    Objavljeno: 23.6.2026 10:00
  • Prihodnji teden bodo potekli certifikati za zagon računalnikov

    Bliža se datum, ki se je pred 15 leti zdel nedosegljivo daleč v prihodnosti. Potekli bodo certifikati iz leta 2011, s katerimi se varuje zagon osebnih računalnikov (Secure Boot), da se nanje ne ugnezdi škodljiva programska oprema že v UEFI/BIOS. Ne glede na operacijski sistem morajo posodobljene certifikate dobiti vsi starejši računalniki, najsi na njih teče Windows ali Linux. Prvi se večinoma posodobi sam.

    Objavljeno: 18.6.2026 05:00
  • Steam Machine razprodan, na eBayu tudi za 3200 USD!

    Žrebanje, ki naj bi preprečilo predprodajo nove konzole podjetja Valve, je končano.

    Objavljeno: 27.6.2026 13:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji