Naš izbor na Androidu
Wide Launcher Wide Launcher je zanimiv zaganjalnik, ki zasnovo tovrstnih sistemskih pripomočkov dobesedno razširi. Trikratno!
Wide Launcher Wide Launcher je zanimiv zaganjalnik, ki zasnovo tovrstnih sistemskih pripomočkov dobesedno razširi. Trikratno!
Zdi se, da so proizvajalci »črnih pravokotnikov« ostali brez idej, zato se zadnje čase spet posvečajo številkam, tokrat vatom, ki naj bi kar najhitreje napolnili telefon. Je kaj na tem ali gre le nesmiselno tekmovanje?
Naročniške storitve, ki za prgišče evrov mesečno ponujajo legalen dostop do filmov, nadaljevank, glasbe, knjig, iger in še česa, so bile v zadnjih letih zaslužne za upad piratstva. Iz leta v leto smo brali poročila ter občudovali grafe, ki so vsakič vsebovali manj nakradene robe. Zdelo se je, da so digitalni Črnobradci obsojeni na propad. A glej ga zlomka, najnovejša analiza kaže ravno nasprotno, piratstvo se je v preteklem letu celo povečalo.
Bobnarji so najboljši prijatelji glasbenikov. Vsaj tako pravi šaljivi rek, ki predpostavlja, da so tolkala med lažjimi glasbili, kar se učenja tiče. Seveda v resnici ni tako in pravo mojstrovanje zahteva veliko časa ter trdo delo. Začetke si olajšamo z naslednjimi aplikacijami za mobilne naprave z operacijskim sistemom Android.
Glasba dokazano zmanjšuje stres, še več različnih prednosti pa ima igranje lastne glasbe, ki povečuje produktivnost, izboljša ustvarjalnost in gradi samozavest. Žal je učenje igranja na večino glasbil precej zahtevna stvar. Na srečo obstaja mala kitara, za katero ne potrebujemo dragega učitelja ali več let vaje, da bi z igranjem nanjo osrečevali sebe in bližnje. Reče se ji ukulela in zanjo potrebujemo zgolj voljo ter naslednje aplikacije.
Urejanje dokumentov in preglednic se v osnovi ni spremenilo že 40 let, in čeprav danes s pisarniškimi programi delamo na raznovrstnih napravah, spletu, v oblaku in še kje, je način izvajanja aktivnosti enak. Opravila so ločena in vnaprej znana. Celice so še vedno označene s črkami in številkami kot v igri potapljanja ladjic. Zakaj, če današnja tehnologija ponuja drugačne možnosti? Shishir Mehrotra in Alex DeNeui sta prepričana, da brez potrebe, zato predstavljata svojo vizijo prihodnosti, imenovano Coda.io.
Ali bomo res počasi vse imeli »v oblaku«, tudi igre? Ali ni to morda črta, ki je ne bi smeli prestopiti?
Applov oblak iCloud je odlična storitev, s katero sinhroniziramo fotografije med različnimi jabolčnimi napravami ter razpršimo datoteke med njimi tako, da imamo dostop na vseh. Vsak Applov uporabniški račun dobi iz Cupertina darilo v podobi brezplačnih 5 GB oblačnega prostora. Žal na videz zajeten kup bajtov hitro poide in ne preostane nam drugega, kot da plačamo za razširitev oblačne parcele. A preden sežemo v žep, poglejmo, ali se lahko z naslednjimi nasveti in malce večjo čistilno akcijo izognemo dodatnemu mesečnemu strošku.
Datoteke NFT so eden izmed najbolj rastočih trgov na svetu, vsak teden se proda za deset milijard ameriških dolarjev vrednih digitalnih umetnin. NFT so lahko sleherna datoteka, opremljena (beri: skovana) z nezamenljivimi žetoni (angl. Non-fungible tokens). Sliši se zapleteno, a je z naslednjimi aplikacijami vse skupaj zelo preprosto in hitro smo lahko del te zgodbe tudi sami.
tOndO keyboard Alternativna programska tipkovnica za naprave z operacijskim sistemom Android črke in znake razvrsti v šest krogov ter obljublja nevideno hitrost pri tipkanju.