User-mode Linux in XFS bosta del jedra Linuxa
User-mode Linux, verzija Linuxa, ki omogoča uporabnikom zaganjanje nove instance operacijskega sistema v samem Linuxu, je bila vključena v izdajo 2.5.34 razvojnega jedra. User-mode je zanimiv tako za razvijalce gonilnikov in jedra samega, saj odpravi potrebo po ponovnem zaganjanju celotnega okolja, kakor tudi za skrbnike strežnikov, ker lahko z zagonom več instanc Linuxa, ki opravljajo le eno izbrano storitev, povečamo varnost celote, saj je v primeru vdora škoda omejena le na zlorabljeno instanco.
