Nokia predstavila prve EDGE telefone
Največji proizvajalec mobilnih telefonov, finska Nokia, je predstavila nekaj novih modelov, ki bodo na voljo naslednje leto, poglavitna prednost pa je podpora za omrežja EDGE. Sistem EDGE je nadgradnja paketnega prenosa podatkov GPRS za omrežja GSM, ki so jo nekateri operaterji po svetu že pričeli vgrajevati, omogočila pa naj bi večjo gostoto uporabnikov na bazno postajo in predvsem hitrejši prenos podatkov, do kar 236 Kb/s.
