Objavljeno: 19.5.2012

Zasilni napajalnik

Najbrž se je že vsakomur zgodilo, da je telefonu ali drugi mobilni napravi zmanjkalo zaloge energije ravno tedaj, ko ob sebi nima napajalnika ali, še huje, električnega omrežja iz katerega bi jo napajali. Sony bo junija začel s prodajo kompleta CycleEnergy USB, ki lahko pomaga tudi v teh v teh skrajnih primerih.

CycleEnergy USB je pravzaprav modularna naprava, ki lahko sočasno napaja do dve napravi prek vmesnika USB. Osnovna naprava je opremljena z akumulatorjem zmogljivosti 4.000 mAh, kar zadostuje približno za dvakratno polnjenje mobilnih telefonov (kot primer so vzeli Sony Xperia).

Še bolj zanimiva, zagotovo pa nenavadna, je možnost, da mobilni napravo napolnimo z vrtenjem ročice, s katero ustvarimo električno energijo. Čudežev seveda ne moremo pričakovati. V splošnem velja, da moramo ročico pridno vrteti okoli tri minute, da lahko nato minuto govorimo po telefonu. Pri stikanju po internetu bo treba za vsako minuto vrteti ročico pet minut. In tako dalje.

Kljub vsemu je rešitev CycleEnergy USB lahko včasih izredno dragocena in koristna, zlasti daleč od urbanih naselij in električnih omrežij. Tega se zaveda tudi Sony, zato je na celoto postavil kar zasoljeno ceno - na Japonskem, kjer bo rešitev sprva na prodaj, bo preračunano potrebno odšteti kar 100 dolarjev.

http://www.sony.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Redka zmaga malega rudarja kriptovalut

    V času, ko rudarjenje bitcoina obvladujejo velika podjetja s specializirano opremo in ogromnimi viri, je neodvisnemu solo rudarju uspel izjemen podvig. 

    Objavljeno: 27.7.2025 13:00
  • Šibko geslo in hekerski vdor pogubila 158 let staro podjetje

    Britansko podjetje KNP iz Northamptonshira, ki se je ukvarjalo s prevozi, je po 158 letih obratovanja zaprlo vrata, zaradi česar je brez dela ostalo 700 ljudi. Razlog ni slabo poslovanje, težke tržne razmere, izgube ali celo poneverbe, temveč precej bolj banalen. Podjetje je opustošil hekerski napad, v katerem so napadalci odnesli podatke o vseh strankah.

    Objavljeno: 23.7.2025 05:00
  • Internet umira, krivi smo sami

    Spletne strani in celotni internet se zanašajo na nepisano pravilo, ki se je v zadnjem letu začelo krhati in grozi, da bo pokopalo internet, kot ga poznamo. Zaradi agentov in modelov umetne inteligence čedalje manj klikamo na spletne strani, zaradi česar imajo te čedalje več težav s financiranjem. Zdi sem, da jim škoduje tudi Google, ki je doslej benevolentno zagotavljal promet s svojim iskalnikom.

    Objavljeno: 31.7.2025 05:00
  • Tehnologija je orodje za množično nadzorovanje

    Ko je minuli teden kamera na koncertu skupine Coldplay v Bostonu prikazala par, ki objet posluša Chrisa Martina, bi bil lahko to le še eden izmed množice povsem običajnih in dolgočasni prizor. A ker se je ženska na posnetku obrnila proč in obraz zakopal v roke, moški pa se je sklonil pod kader, je posnetek vzbudil veliko pozornosti. Pevec Chris Martin ga je na odru komentiral z besedami, da sta bodisi zelo sramežljiva bodisi razmerje skrivata – in ostalo je bilo zgodovina.

    Objavljeno: 21.7.2025 05:00
  • ChatGPT-5 bo na voljo avgusta

    Sam Altman, izvršni direktor OpenAI, je potrdil, da bo model GPT-5 izšel že v začetku avgusta. 

    Objavljeno: 25.7.2025 09:00
  • ChatGPT je slab v šahu

    Najboljši šahist sveta Magnus Carlsen je v spletnem dvoboju premagal umetno inteligenco ChatGPT v vsega 53-ih potezah, pri čemer sam ni izgubil niti ene same figure. 

    Objavljeno: 21.7.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji