Objavljeno: 15.5.2025 11:00

Tudi doživljenjske naročnine niso več to, kar so nekdaj bile

Ponudnik VPN storitev VPNSecure je odpovedal vse doživljenjske naročnine, ker novi lastniki niso vedeli, da so jih prodajali.

Po poročanju spletišča TechSpot in objavah uporabnikov na Redditu je VPNSecure prek elektronske pošte stranke obvestil, da prejšnji lastniki podjetja niso razkrili obsežnega števila prodanih doživljenjskih naročnin in te niso bile vključene v prevzemno pogodbo, zato se po njihovem mnenju ne čutijo dolžne spoštovati starih obveznosti. Sprva je podjetje izklopilo le neaktivne račune (tiste, ki niso bili uporabljeni šest mesecev ali več), a nato ukinili dostop vsem uporabnikom z doživljenjsko naročnino. Uporabniki so nad izgubo dostopa do storitve, za katero so domnevali, da bo trajala vse življenje, seveda upravičeno ogorčeni. Takoj so sprožili akcijo ter izbrskali oglas iz leta 2022, kjer podjetje še vedno oglašuje doživljenjske pakete, kar postavlja pod vprašaj verodostojnost trditev o nevednosti. Uporabniki so bili razočarani tudi nad alternativami, podjetje jim je ponudilo popuste za prehod na nove časovno omejene pakete, a mnogi menijo, da so ti popusti skromni in ne nadomestijo izgube storitve, za katero so že plačali. 

Primer VPNSecure opozarja na širši problem doživljenjskih naročnin pri digitalnih storitvah, zlasti tistih, ki se oglašujejo po izjemno nizkih cenah. Pogosto gre za tržno strategijo, ki ustvari vtis dolgoročne vrednosti, dejansko pa podjetja takšne obveznosti pogosto ne morejo (ali nočejo) dolgoročno spoštovati, še posebej, če pride do menjave lastništva. Poraja se vprašanje, od koga življenje je mišljeno v izrazu doživljenjski. Od kupca ali od podjetja, ki tovrstno storitev ponuja?

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Kitajci so ameriške sankcije obšli s kovčki diskov

    Ker za kitajska podjetja veljajo stroge omejitve pri nakupih najzmogljivejših čipov, ki so uporabni za trening umetne inteligence, so se tamkajšnja podjetja znašla na zelo staromodni način. Umetno inteligenco trenirajo v Maleziji, kjer so čipi na voljo, le podatke je treba prinesti do tja. In spet se je izkazalo, da je v starem vicu o samokolnici diskov kot najhitrejšem načinu prenosa podatkov nemalo resnice. Temu pravimo tudi sneakernet.

    Objavljeno: 17.6.2025 10:00
  • Podjetja nočejo Copilota, ker zaposleni raje uporabljajo ChatGPT

    Microsoft kljub velikim naporom (beri: finančnemu vložku) podjetjem težko proda storitve umetne inteligence Copilot.

    Objavljeno: 27.6.2025 09:00
  • Kitajski prenosniki so dve leti za zahodnimi

    Čeprav se Kitajci močno trudijo in izdatno investirajo v domači razvoj in proizvodnjo čipov, so še vedno vsaj dve generaciji za zahodnimi izdelki. To izkazuje tudi najnovejši Huaweijev prenosnik MateBook Fold Ultimate, ki poganja lastni HarmonyOS in ima same kitajske komponente. A te v primerjavi z zahodnimi zaostajajo.

    Objavljeno: 25.6.2025 07:00
  • Pametna očala s samodejnim ostrenjem bi lahko nadomestila bifokalna stekla

    Finsko podjetje IXI razvija inovativna očala z lečami, ki se samodejno ostrijo glede na pogled uporabnika. 

    Objavljeno: 23.6.2025 10:00 | Teme: pametna očala
  • Teslini samovozeči taksiji ne znajo voziti

    Prvi dnevi Teslinih robotskih taksijev so polni napak, vožnje po napačni strani ceste, nenadnih zaviranj in nevarnih ustavljanj za odlaganje potnikov.

    Objavljeno: 26.6.2025 09:00
  • HDMI 2.2 je tu!

    Sicer na papirju, a vendarle. HDMI Forum je izdal končne specifikacije standarda HDMI 2.2, ki so ga izdatno opisovali in predstavljali že na januarskem sejmu CES. HDMI 2.2 ima že večjo prepustnost kot DisplayPort, a bo zanjo zahteval nove kable Ultra96.

    Objavljeno: 27.6.2025 05:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji