Objavljeno: 23.1.2008

T2 pred prodajo?

Telekomunikacijski operater T-2, ki z izgradnjo optičnega omrežja postaja vse bolj resen konkurent nacionalnemu operaterju Telekomu, ima težave s svojimi lastniki zaradi prenašanja pornografskih kanalov v TV ponudbi. Lastniki T-2 (Mariborska nadškofija prek Gospodarstva rast in Holdinga ZVON ENA) so se zato v začetku januarja odločili, da bodo T-2 v najkrajšem času prodali, ker T-2 spornih vsebin ni umaknil iz svoje ponudbe. V javnosti so se hitro pojavile govorice o možnih kupcih T-2. Ker zaradi konkurenčne zakonodaje (nevarnost koncentracije) kot kupec odpade Telekom, bi lahko bili potencialni kupci drugi večji operaterji v Sloveniji, predvsem Tuš Telekom, Telemach ali Simobil. Lastniki T-2 so sicer izrecno zavrnili možnost, da bi kupec bil kdo iz konkurenčnih operaterjev iz Slovenije. Na Telemachu so nam izrecno povedali, da jih nakup zanima: »UPC Telemach je ob svojih tekočih aktivnostih za konsolidacijo slovenskih kabelskih operaterjev vsekakor načelno zainteresiran za odkup kateregakoli od ponudnikov telekomunikacijskih storitev preko kabelskih omrežij v Sloveniji, tako da je v tem okviru zainteresiran tudi za odkup družbe T2. Potencialna združitev T2 v skupino UPC Telemach bi glede na nabor storitev in infrastrukturo nedvomno ugodno vplivala na ponudbo telekomunikacijskih storitev na slovenskem trgu, saj bi združitev predvsem predstavljala širjenje območij pokritosti z lastno kabelsko infrastrukturo skupine družb UPC Telemach in s tem omogočanje izboljševanja konkurenčnosti ter dosegljivosti ponudbe storitev UPC Telemacha, zlasti v primerjavi s ponudbami Telekoma Slovenije.« Pri Tuš Telekomu (ki je bil med potencialnimi kupci za Telekom Slovenije) pa so odgovorili, da so morebitni nakupi v pristojnosti lastnika Mirka Tuša, naknadno pa smo iz službe za odnose z javnostmi skupine Engrotuš dobili odgovor: »V Skupini Tuš nimamo interesa za nakup telekomunikacijskega podjetja T-2.«

www.t-2.net

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Starlinkovi sateliti padajo na Zemljo

    Kot v obrabljeni frazi je Starlink tudi v resnici upokojil že več satelitov, kot so jih druga podjetja sploh izstrelila. Vsak dan na Zemljo pade kakšen, kar ni malo. Že marca letos smo poročali, da je Starlink deorbitiral 865 satelitov, še dobrih tristo pa jih je bilo na seznamu. Trend se nadaljuje.

    Objavljeno: 13.10.2025 05:00
  • Telefone nam bodo prodajali še brez kablov

    ​​Sony je s svojim novim modelom pametnega telefona Xperia 10 VII dvignil precej prahu.

    Objavljeno: 9.10.2025 14:00
  • Miške so lahko tudi prisluškovalne naprave!

    Mikrofoni ne počno nič drugega kot zaznavajo potovanje zvočnih valov po mediju, ki je običajno zrak. A na enak način se zvok širi tudi po trdninah, kar ni le znanstvenofantastični način prisluškovanja. Raziskovalci s kalifornijske univerze v Irvinu so pokazali, da lahko tudi zmogljive igričarske miške delujejo kot prisluškovalna naprava.

    Objavljeno: 8.10.2025 05:00
  • Nizozemska prisilno prevzela kitajsko tovarno čipov

    Nizozemska je z izjemno kontroverzno in neobičajno potezo prevzela nadzor nad podjetjem Nexperia, ki je bilo v kitajski lasti. Ministrstvo za gospodarstvo je uporabilo zakon o dostopnosti izdelkov in ocenilo, da je vodenje podjetja resno zgrešeno, to pa ima posledice za dostopnost čipov, ki so ključna dobrina za državo in Evropo.

    Objavljeno: 14.10.2025 07:00
  • Windows 11 ne bo možno namestiti brez interneta in spletnega profila

    Ni skrivnost, da Microsoft resnično motijo namestitve in uporaba Windows brez spletnih profilov. Že doslej so takšno, lokalno uporabo oteževali, sedaj pa so naredili še korak naprej. V novi testni verziji Windows 11 so onemogočili vse znane načine za izogibanje spletnemu profilu.

    Objavljeno: 8.10.2025 07:00
  • AMD bo dobavljal čipe za OpenAI, slednji bo kupil desetino AMD-ja

    AMD in Open sta sklenila strateško partnerstvo, v katerem bo imel OpenAI možnost kupiti 10 odstotkov podjetja AMD. Na borzi so AMD-jeve delnice nemudoma pridobile 25 odstotkov vrednosti, s čimer se je tržna kapitalizacija podjetja povzpela 335 milijard dolarjev.

    Objavljeno: 7.10.2025 07:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji