Objavljeno: 9.2.1999

Odlična prodaja računalnikov iMac

Apple je s svojimi računalniki iMac požel zelo velik uspeh v predbožičnem nakupovalnem obdobju. iMac je bil celo najbolje prodajan osebni računalnik in je prehitel vse PC-jevske tekmece. Dobra prodaja je tudi prispevala k temu, da se je tržni delež podjetja Apple povzpel s 6,7 na 9,6 %. V celoti so 139 dneh od začetka prodaje uspeli prodati čez 800.000 računalnikov, kar je za Apple dobrodošel rekord. Še posebej je zanimiva analiza prodaje, ki kaže, da je kar 32 % kupcev tistih, ki so prvič kupili osebni računalnik, 13 % pa takih, ki so na iMac prešli iz računalnikov PC. 80 % lastnikov iMaca dostopa do interneta, od tega kar 65 % prvi dan po nakupu računalnika. 42 % lastnikov iMaca je tudi že izvršilo nakupe prek interneta. Dobra prodaja računalnikov iMac je tudi prispevala tudi k najboljšemu finančnemu uspehu v zadnjih letih. Zadnje četrtletje so tako zaključili s prometom v višini 1,7 milijarde dolarjev, ob tem pa je zaslužek znašal 152 milijonov dolarjev, kar je bistveno bolje od 47 milijonov dolarjev konec leta 1997.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Starlinkovi sateliti padajo na Zemljo

    Kot v obrabljeni frazi je Starlink tudi v resnici upokojil že več satelitov, kot so jih druga podjetja sploh izstrelila. Vsak dan na Zemljo pade kakšen, kar ni malo. Že marca letos smo poročali, da je Starlink deorbitiral 865 satelitov, še dobrih tristo pa jih je bilo na seznamu. Trend se nadaljuje.

    Objavljeno: 13.10.2025 05:00
  • Telefone nam bodo prodajali še brez kablov

    ​​Sony je s svojim novim modelom pametnega telefona Xperia 10 VII dvignil precej prahu.

    Objavljeno: 9.10.2025 14:00
  • Miške so lahko tudi prisluškovalne naprave!

    Mikrofoni ne počno nič drugega kot zaznavajo potovanje zvočnih valov po mediju, ki je običajno zrak. A na enak način se zvok širi tudi po trdninah, kar ni le znanstvenofantastični način prisluškovanja. Raziskovalci s kalifornijske univerze v Irvinu so pokazali, da lahko tudi zmogljive igričarske miške delujejo kot prisluškovalna naprava.

    Objavljeno: 8.10.2025 05:00
  • Nizozemska prisilno prevzela kitajsko tovarno čipov

    Nizozemska je z izjemno kontroverzno in neobičajno potezo prevzela nadzor nad podjetjem Nexperia, ki je bilo v kitajski lasti. Ministrstvo za gospodarstvo je uporabilo zakon o dostopnosti izdelkov in ocenilo, da je vodenje podjetja resno zgrešeno, to pa ima posledice za dostopnost čipov, ki so ključna dobrina za državo in Evropo.

    Objavljeno: 14.10.2025 07:00
  • Windows 11 ne bo možno namestiti brez interneta in spletnega profila

    Ni skrivnost, da Microsoft resnično motijo namestitve in uporaba Windows brez spletnih profilov. Že doslej so takšno, lokalno uporabo oteževali, sedaj pa so naredili še korak naprej. V novi testni verziji Windows 11 so onemogočili vse znane načine za izogibanje spletnemu profilu.

    Objavljeno: 8.10.2025 07:00
  • AMD bo dobavljal čipe za OpenAI, slednji bo kupil desetino AMD-ja

    AMD in Open sta sklenila strateško partnerstvo, v katerem bo imel OpenAI možnost kupiti 10 odstotkov podjetja AMD. Na borzi so AMD-jeve delnice nemudoma pridobile 25 odstotkov vrednosti, s čimer se je tržna kapitalizacija podjetja povzpela 335 milijard dolarjev.

    Objavljeno: 7.10.2025 07:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji