Objavljeno: 5.4.2003

Linux potrebuje varnostni certifikat

Ameriški vladni organi in ministrstva lahko od začetka leta 2000 kupujejo le takšno opremo IT, ki ima pridobljen varnostni standard za informacijsko tehnologijo. Linux še nima tega standarda, zato si IBM, Oracle in drugi ponudniki Linuxa prizadevajo, da bi ga kar najhitreje pridobil. V nasprotnem primeru izdelki za Linux ne bi mogli konkurirati za sredstva v višini 27,7 milijarde dolarjev, kolikor jih bo ameriško obrambno ministrstvo v prihodnjih letih namenilo za opremo IT. Nekonkurenčnost Linuxa za potrebe obrambnega ministrstva bi lahko vplivala tudi na prihodnje proračune drugih vladnih agencij.

Microsoftovi in Sunovi operacijski sistemi so že na četrti varnostni stopnji, Linux pa še ni prestopil niti prve stopnice. Podporniki Linuxa se zavedajo, da za nadaljnji razvoj odprte kode ne bo dovolj le varnostna uskladitev, pač pa bo treba poskrbeti tudi za uporabnost. Linux zaenkrat podpira premalo kritičnih programov, da bi se lahko v globalnem smislu kosal z uveljavljeno konkurenco.

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Xiaomi predstavil pametni pralni stroj prihodnosti

    Xiaomi je na kitajskem trgu predstavil pametni pralni stroj Mijia Three‑Zone Pro Drum 10 kg, ki prinaša nov pristop k pranju perila s tremi ločenimi bobni

    Objavljeno: 23.9.2025 09:00
  • Nvidia bo v OpenAI vložil 100 milijard dolarjev

    OpenAI in Nvidia sta napovedala tesno partnerstvo, ki ga bosta zapečatila z Nvidijino 100-milijardno investicijo v OpenAI. Po besedah poznavalcev gre za dvojni posel: Nvidia bo za OpenAI proizvajala čipe, ki jih bo slednji plačal z denarjem, obenem pa bo Nvidia vanj investirala 100 milijard dolarjev v zameno za prednostne delnice.

    Objavljeno: 23.9.2025 05:00
  • Windows 11 dobiva video ozadja za namizje

    V prihajajoči reviziji Windows 11 bomo lahko nastavili video ozadje na namizju, kažejo zgodnje preizkusne verzije. V trenutnih inačicah je možno uporabiti posnetke MP4 ali MKV kot ozadje. Predvajali se bodo vsakokrat, ko bomo prikazali namizje.

    Objavljeno: 23.9.2025 07:00
  • Umetna inteligenca bo nadomestila Excel

    Kljub milijonom, vloženim v sodobno programsko opremo, številne finančne ekipe še vedno za zaključevanje računov in usklajevanje številk, zlasti med pripravami na revizije, uporabljajo Excel. 

    Objavljeno: 29.9.2025 15:00
  • Xiaomi 17 z dodatnim zaslonom in veliko baterijo

    Xiaomi je na Kitajskem predstavil serijo telefonov Xiaomi 17, ki želi tekmovati za prestol na mobilnem trgu. 

    Objavljeno: 27.9.2025 13:00
  • Uvodnik - Telefon 'AI'

    Včasih me kdo vpraša: »Kaj je sploh ta umetna inteligenca na telefonih, ki jo menda vsi zdaj imajo, na kaj je treba paziti pri nakupu?« Naj poskusim odgovoriti.

    Objavljeno: 30.9.2025 | Avtor: Matjaž Klančar | Monitor Oktober 2025
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji