Objavljeno: 21.5.2010

Iz našega arhiva: Motorolin Miljnik

Motorola s svojimi mobilniki dolgo ni našla poti do nekdanje slave in se je vse bolj potapljala v poraznih poslovnih rezultatih. V težkih časih so se odločili staviti na Android in zdi se, da se je odločitev že bogato obrestovala. Konec lanskega leta so razburkali svet pametnih telefonov z modelom Droid, ki je prispel na evropsko tržišče v prilagojeni različici, poimenovani Milestone.

Motorolin Droid je bil prva naprava s podporo za tedaj najsodobnejšo različico Androida, 2.0 Eclair. Projekt Droid je bil skupni, več kot 100 milijonov dolarjev vredni podvig Motorole, Googla in največjega ameriškega mobilnega omrežja, Verizon, ki ga je zelo bolela Applova odločitev, da bo iPhone v ZDA na voljo izključno za omrežja konkurenta AT&T. Droid je tako naprava, ki deluje v omrežjih CDMA, Motorola pa ga je za južnoameriško ter evropsko tržišče prilagodila drugačnim radijskim frekvencam in dobili smo Milestone, Droidov nekoliko omejen klon za pohod po svetu.

Nadaljevanje članka si lahko preberete na sledeči povezavi:

http://www.monitor.si/clanek/motorolin-miljnik/

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Redka zmaga malega rudarja kriptovalut

    V času, ko rudarjenje bitcoina obvladujejo velika podjetja s specializirano opremo in ogromnimi viri, je neodvisnemu solo rudarju uspel izjemen podvig. 

    Objavljeno: 27.7.2025 13:00
  • Šibko geslo in hekerski vdor pogubila 158 let staro podjetje

    Britansko podjetje KNP iz Northamptonshira, ki se je ukvarjalo s prevozi, je po 158 letih obratovanja zaprlo vrata, zaradi česar je brez dela ostalo 700 ljudi. Razlog ni slabo poslovanje, težke tržne razmere, izgube ali celo poneverbe, temveč precej bolj banalen. Podjetje je opustošil hekerski napad, v katerem so napadalci odnesli podatke o vseh strankah.

    Objavljeno: 23.7.2025 05:00
  • Internet umira, krivi smo sami

    Spletne strani in celotni internet se zanašajo na nepisano pravilo, ki se je v zadnjem letu začelo krhati in grozi, da bo pokopalo internet, kot ga poznamo. Zaradi agentov in modelov umetne inteligence čedalje manj klikamo na spletne strani, zaradi česar imajo te čedalje več težav s financiranjem. Zdi sem, da jim škoduje tudi Google, ki je doslej benevolentno zagotavljal promet s svojim iskalnikom.

    Objavljeno: 31.7.2025 05:00
  • Tehnologija je orodje za množično nadzorovanje

    Ko je minuli teden kamera na koncertu skupine Coldplay v Bostonu prikazala par, ki objet posluša Chrisa Martina, bi bil lahko to le še eden izmed množice povsem običajnih in dolgočasni prizor. A ker se je ženska na posnetku obrnila proč in obraz zakopal v roke, moški pa se je sklonil pod kader, je posnetek vzbudil veliko pozornosti. Pevec Chris Martin ga je na odru komentiral z besedami, da sta bodisi zelo sramežljiva bodisi razmerje skrivata – in ostalo je bilo zgodovina.

    Objavljeno: 21.7.2025 05:00
  • ChatGPT-5 bo na voljo avgusta

    Sam Altman, izvršni direktor OpenAI, je potrdil, da bo model GPT-5 izšel že v začetku avgusta. 

    Objavljeno: 25.7.2025 09:00
  • ChatGPT je slab v šahu

    Najboljši šahist sveta Magnus Carlsen je v spletnem dvoboju premagal umetno inteligenco ChatGPT v vsega 53-ih potezah, pri čemer sam ni izgubil niti ene same figure. 

    Objavljeno: 21.7.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji