Objavljeno: 16.6.2011

Iskanje s slikami in besedo

Google je na posebnem dogodku Inside Search predstavil nekatere novosti, ki prihajajo v njihov osrednji spletni iskalnik. Po vzoru iskalnika na telefonih Android bo odslej mogoče iskati s pomočjo govora tudi na namiznih in prenosnih računalnikih, če uporabljamo brskalnik Chrome. Seveda le v nekaterih izbranih jezikih.

Zato pa utegne biti zanimivejša možnost iskanja po spletu s pomočjo predložitve fotografije. Dovolj je, da izbrano fotografijo iz domačega računalnika odvlečemo v iskalno vrstico iskalnika Google Images (deluje v brskalnikih Chrome in Firefox, v slednjem s pomočjo dodatka), nakar bo algoritem naredil najboljšo analizo zadetkov in poiskal spletne strani z enako ali podobno vsebino. Vzamemo lahko denimo fotografijo kraja iz zadnjih počitnic in na podlagi iskalnika poiščemo več informacij o tem, kar smo fotografirali.

Google je obenem predstavil tudi tehnologijo Instant Pages, ki predstavlja sodelovanje med spletnim iskalnikom in brskalnikom Chrome. S pomočjo te tehnologije naj bi Google skrajšal čas nalaganja iskanih spletnih strani za 2 do 5 sekund. Algoritem namreč skuša predvideti, kateri zadetki v iskalniku so najbolj relevantni in na podlagi tega vnaprej v ozadju naloži spletne strani ter s tem pohitri prikaz, če in ko se uporabnik odloči zanjo. Instant Pages bodo vgradili v naslednjo beta različico brskalnika Chrome.

http://images.google.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Starlinkovi sateliti padajo na Zemljo

    Kot v obrabljeni frazi je Starlink tudi v resnici upokojil že več satelitov, kot so jih druga podjetja sploh izstrelila. Vsak dan na Zemljo pade kakšen, kar ni malo. Že marca letos smo poročali, da je Starlink deorbitiral 865 satelitov, še dobrih tristo pa jih je bilo na seznamu. Trend se nadaljuje.

    Objavljeno: 13.10.2025 05:00
  • Zakaj nihče ne mara Applovih in Samsungovih tankih telefonov?

    Applov najnovejši in najtanjši iPhone Air, ki v debelino meri le dobrih pet milimetrov in tehta 165 gramov, je čudo tehnike, a ga začuda ljudje niso radostno sprejeli. Medtem ko se iPhone 17 Pro in iPhone 17 Pro Max prodajata rekordno, klasični iPhone 17 pa prav tako žanje visoke številke, iPhone Air zapostaja.

    Objavljeno: 20.10.2025 05:00
  • Telefone nam bodo prodajali še brez kablov

    ​​Sony je s svojim novim modelom pametnega telefona Xperia 10 VII dvignil precej prahu.

    Objavljeno: 9.10.2025 14:00
  • Miške so lahko tudi prisluškovalne naprave!

    Mikrofoni ne počno nič drugega kot zaznavajo potovanje zvočnih valov po mediju, ki je običajno zrak. A na enak način se zvok širi tudi po trdninah, kar ni le znanstvenofantastični način prisluškovanja. Raziskovalci s kalifornijske univerze v Irvinu so pokazali, da lahko tudi zmogljive igričarske miške delujejo kot prisluškovalna naprava.

    Objavljeno: 8.10.2025 05:00
  • Nizozemska prisilno prevzela kitajsko tovarno čipov

    Nizozemska je z izjemno kontroverzno in neobičajno potezo prevzela nadzor nad podjetjem Nexperia, ki je bilo v kitajski lasti. Ministrstvo za gospodarstvo je uporabilo zakon o dostopnosti izdelkov in ocenilo, da je vodenje podjetja resno zgrešeno, to pa ima posledice za dostopnost čipov, ki so ključna dobrina za državo in Evropo.

    Objavljeno: 14.10.2025 07:00
  • Windows 11 ne bo možno namestiti brez interneta in spletnega profila

    Ni skrivnost, da Microsoft resnično motijo namestitve in uporaba Windows brez spletnih profilov. Že doslej so takšno, lokalno uporabo oteževali, sedaj pa so naredili še korak naprej. V novi testni verziji Windows 11 so onemogočili vse znane načine za izogibanje spletnemu profilu.

    Objavljeno: 8.10.2025 07:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji