Objavljeno: 21.7.2009

EVGA z dvojnim vrtljivim monitorjem

Uporaba dveh monitorjev na namizju postaja vse bolj priljubljena - tako v domačem kot tudi poslovnem okolju. Sedaj so v svet računalniških monitorjev vstopili tudi pri podjetju EVGA, ki se sicer prvenstveno ukvarja z izdelavo grafičnih kartic.

EVGA InterView 1770, kot se njihov dvojni vrtljivi monitor imenuje, je sestavljen iz dveh 17-palčnim monitorjev LCD, ki sta nameščena na skupnem stojalu. Vrtljivi mehanizem omogoča do 180-stopinjski zasuk posameznega monitorja (tako lahko sliko pokažete tudi uporabniku na drugi strani mize), omogočen pa je tudi pregib (če denimo želite takšno kombinacijo uporabljati na ozkem delovnem mestu, npr. kocki). Ločljivost posameznega zaslona znaša 1440 x 900 točk, kontrastno razmerje 500 : 1, svetilnost 220 cd/m2, odzivnost matrike je 8 ms, vgrajena elektronika pa zazna premike monitorja in ustrezno obrača sliko. V držalo monitorjev je vgrajena še spletna kamera (ločljivost 1,3 Mpik), EVGA pa uporabnikom ponuja tudi komplet za dva uproabnika, opremljen z dvema tipkovnicama in miškama. EVGA svojo pogruntavščino ceni na ne najbolj nizkih 650 ameriških dolarjev.

www.evga.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Redka zmaga malega rudarja kriptovalut

    V času, ko rudarjenje bitcoina obvladujejo velika podjetja s specializirano opremo in ogromnimi viri, je neodvisnemu solo rudarju uspel izjemen podvig. 

    Objavljeno: 27.7.2025 13:00
  • Šibko geslo in hekerski vdor pogubila 158 let staro podjetje

    Britansko podjetje KNP iz Northamptonshira, ki se je ukvarjalo s prevozi, je po 158 letih obratovanja zaprlo vrata, zaradi česar je brez dela ostalo 700 ljudi. Razlog ni slabo poslovanje, težke tržne razmere, izgube ali celo poneverbe, temveč precej bolj banalen. Podjetje je opustošil hekerski napad, v katerem so napadalci odnesli podatke o vseh strankah.

    Objavljeno: 23.7.2025 05:00
  • Internet umira, krivi smo sami

    Spletne strani in celotni internet se zanašajo na nepisano pravilo, ki se je v zadnjem letu začelo krhati in grozi, da bo pokopalo internet, kot ga poznamo. Zaradi agentov in modelov umetne inteligence čedalje manj klikamo na spletne strani, zaradi česar imajo te čedalje več težav s financiranjem. Zdi sem, da jim škoduje tudi Google, ki je doslej benevolentno zagotavljal promet s svojim iskalnikom.

    Objavljeno: 31.7.2025 05:00
  • ChatGPT-5 bo na voljo avgusta

    Sam Altman, izvršni direktor OpenAI, je potrdil, da bo model GPT-5 izšel že v začetku avgusta. 

    Objavljeno: 25.7.2025 09:00
  • Kitajski test avtonomne vožnje - 36 vozil in 216 nesreč

    Kitajski medij Dongchedi je za testiranje naprednih asistenčnih sistemov vožnje (ADAS) zaprl pravi avtocestni odsek in v zapletenih, realističnih prometnih situacijah preizkusil 36 različnih vozil. 

    Objavljeno: 29.7.2025 06:00
  • Hitrejše brezžično polnjenje za telefone

    Nova generacija brezžičnega polnjenja Qi2 25W prihaja na telefone iPhone in naprave z operacijskim sistemom Android.

    Objavljeno: 24.7.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji