Objavljeno: 2.8.2011

Desire dobil nadgradnjo

HTC se je uklonil željam uporabnikov, ki so zahtevali nadgradnjo operacijskega sistema Android za svoj priljubljeni telefon. Z Gingerbreadom bo vsaj nekoliko utišal kritike, ki so ga obsojali zaradi slabe podpore dobro leto dni staremu telefonu. Seveda brez kompromisov ni šlo. Nadgradnja je le za naprednejše uporabnike, saj gre za tako imenovano RUU posodobitev, ki se izvede z orodjem za menjavo ROMa. Slednje pomeni, da je treba napravo povezati z računalnikom in popolnoma izbrisati vse, kar je na njej. Stike, sporočila in datoteke, shranjene na notranjem spominu je pred posegom potrebno shraniti na varno mesto.

Zaradi skope količine notranjega spomina Desire naprave, je njej namenjen Android 2.3 oskubljen. Zaman bomo med drugim iskali aplikacije Flashlight, Facebook ali dodatna ozadja, a vse kar so pri HTCju izpustili, dobimo naknadno v obliki zaplate ali na tržnici Android Market. Tehnično zahtevnejši poseg odsvetujejo v Nemčiji, na ameriški celini, v Koreji in na Japonskem. V naštetih območjih nadgradnja ni podprta, zato lahko privede do izgube osnovne funkcionalnosti, kakršna je pošiljanje sporočil SMS ter MMS.

Da vse ne bi bilo le črno, naj povemo, da s pogumom dobimo čisto novo napravo z Androidom 2.3.3, ki daje podporo prilagojeni kožici HTC Sense 1.0. Telefon bo po operaciji svež, brez navlake, ki jo operaterji radi nameščajo na pogodbeno vezane aparate. Pri HTCju so priznali, da je tovrstna nadgradnja edina možna pot, saj je skoraj 18 mesecev star telefon iz dneva v dan šibkejši.

developer.htc.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Redka zmaga malega rudarja kriptovalut

    V času, ko rudarjenje bitcoina obvladujejo velika podjetja s specializirano opremo in ogromnimi viri, je neodvisnemu solo rudarju uspel izjemen podvig. 

    Objavljeno: 27.7.2025 13:00
  • Šibko geslo in hekerski vdor pogubila 158 let staro podjetje

    Britansko podjetje KNP iz Northamptonshira, ki se je ukvarjalo s prevozi, je po 158 letih obratovanja zaprlo vrata, zaradi česar je brez dela ostalo 700 ljudi. Razlog ni slabo poslovanje, težke tržne razmere, izgube ali celo poneverbe, temveč precej bolj banalen. Podjetje je opustošil hekerski napad, v katerem so napadalci odnesli podatke o vseh strankah.

    Objavljeno: 23.7.2025 05:00
  • Internet umira, krivi smo sami

    Spletne strani in celotni internet se zanašajo na nepisano pravilo, ki se je v zadnjem letu začelo krhati in grozi, da bo pokopalo internet, kot ga poznamo. Zaradi agentov in modelov umetne inteligence čedalje manj klikamo na spletne strani, zaradi česar imajo te čedalje več težav s financiranjem. Zdi sem, da jim škoduje tudi Google, ki je doslej benevolentno zagotavljal promet s svojim iskalnikom.

    Objavljeno: 31.7.2025 05:00
  • ChatGPT-5 bo na voljo avgusta

    Sam Altman, izvršni direktor OpenAI, je potrdil, da bo model GPT-5 izšel že v začetku avgusta. 

    Objavljeno: 25.7.2025 09:00
  • Kitajski test avtonomne vožnje - 36 vozil in 216 nesreč

    Kitajski medij Dongchedi je za testiranje naprednih asistenčnih sistemov vožnje (ADAS) zaprl pravi avtocestni odsek in v zapletenih, realističnih prometnih situacijah preizkusil 36 različnih vozil. 

    Objavljeno: 29.7.2025 06:00
  • Hitrejše brezžično polnjenje za telefone

    Nova generacija brezžičnega polnjenja Qi2 25W prihaja na telefone iPhone in naprave z operacijskim sistemom Android.

    Objavljeno: 24.7.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji