Objavljeno: 2.9.2002

Dellovi strežniki za mala podjetja

Podjetje Dell je predstavilo nove strežnike, ki so namenjeni zlasti malim podjetjem. Obe novosti, strežnik PowerEdge 600 SC in PowerEdge 2600, vsebujeta hitrejše procesorje od predhodnikov, z nekaterimi drugimi spremembami pa predvsem večjo prepustnost pri strežbi podatkov.

Model PowerEdge 600SC je strežnik z enim procesorjem, na voljo pa so različice s procesorji Celeron (1,7 GHz) in Pentium 4 (od 1,8 do 2,4 GHz). Osnovna različica stane v ZDA 800 dolarjev, kupec pa lahko izbira med operacijskimi sistemi Windows 200 Server in Red Hat Linux. Strežnik je zgrajen okoli sistemskega nabora ServerWorks GC-SL s podporo za 400-megahečno vodilo, vse skupaj optimizirano za strežniško rabo. Strežnik ima lahko do 4 GB velik pomnilnik, pet rež PCI in prostor za tja do štiri diske. Dell ponuja v strežniku tako diske z vmesnikom EIDE velikosti do 120 GB, kot tudi SCSI izvedbe z velikostmi do 73 GB. Za zahtevnejšo rabo je na voljo krmilnik RAID. Za varnostne kopije ponujajo tračne enote Travan z zmogljivostjo do 40 GB na kaseto.

Strežnik PowerEdge 2600 pa je nekoliko zmogljivejši izdelek, ki ga lahko opremimo z enim ali dvema procesorjema Intel Xeon, s takti med 1,8 in 2,4 GHz. Strežnik je mogoče vgraditi tudi v omaro, v njem pa je prostora za osem diskov. Pomnilnik je mogoče razširiti do 6 GB, za varno delovanje pa skrbijo redundančni napajalniki. Seveda so na voljo različni diski in krmilniki RAID. Osnovna cena je v ZDA še vedno nadvse ugodna - le 2000 dolarjev.

http://www.dell.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Redka zmaga malega rudarja kriptovalut

    V času, ko rudarjenje bitcoina obvladujejo velika podjetja s specializirano opremo in ogromnimi viri, je neodvisnemu solo rudarju uspel izjemen podvig. 

    Objavljeno: 27.7.2025 13:00
  • Šibko geslo in hekerski vdor pogubila 158 let staro podjetje

    Britansko podjetje KNP iz Northamptonshira, ki se je ukvarjalo s prevozi, je po 158 letih obratovanja zaprlo vrata, zaradi česar je brez dela ostalo 700 ljudi. Razlog ni slabo poslovanje, težke tržne razmere, izgube ali celo poneverbe, temveč precej bolj banalen. Podjetje je opustošil hekerski napad, v katerem so napadalci odnesli podatke o vseh strankah.

    Objavljeno: 23.7.2025 05:00
  • Internet umira, krivi smo sami

    Spletne strani in celotni internet se zanašajo na nepisano pravilo, ki se je v zadnjem letu začelo krhati in grozi, da bo pokopalo internet, kot ga poznamo. Zaradi agentov in modelov umetne inteligence čedalje manj klikamo na spletne strani, zaradi česar imajo te čedalje več težav s financiranjem. Zdi sem, da jim škoduje tudi Google, ki je doslej benevolentno zagotavljal promet s svojim iskalnikom.

    Objavljeno: 31.7.2025 05:00
  • ChatGPT-5 bo na voljo avgusta

    Sam Altman, izvršni direktor OpenAI, je potrdil, da bo model GPT-5 izšel že v začetku avgusta. 

    Objavljeno: 25.7.2025 09:00
  • Kitajski test avtonomne vožnje - 36 vozil in 216 nesreč

    Kitajski medij Dongchedi je za testiranje naprednih asistenčnih sistemov vožnje (ADAS) zaprl pravi avtocestni odsek in v zapletenih, realističnih prometnih situacijah preizkusil 36 različnih vozil. 

    Objavljeno: 29.7.2025 06:00
  • Hitrejše brezžično polnjenje za telefone

    Nova generacija brezžičnega polnjenja Qi2 25W prihaja na telefone iPhone in naprave z operacijskim sistemom Android.

    Objavljeno: 24.7.2025 09:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji