Objavljeno: 3.2.2011

Android prehitel Symbian, Honeycomb predstavljen, Market prenovljen

Pohod mobilnega operacijskega sistema Android se zdi nezaustavljiv še posebej po objavi zadnjih razmerij na trgu analitske hiše Canalys, ki je Googlov operacijski sistem prvič uvrstila na prvo mesto, pred Symbian.

V primerjavi z zadnjim četrtletjem leta 2009 se je tržni delež naprav z Androidom povečal za več kot 615,1 %, Nokii za 30 %, Applu na tretjem mestu za 85,9 %, celoten trg pa je zrasel za 88,6%.

Osmoljenec leta je Microsoft, ki je kljub velikim pričakovanjem ob predstavitvi Windows Phona 7 izgubil več kot 20 odstotkov trga in obvladuje le še 3-odstotni delež.

Google ne želi počivati na lovorikah, zato je uradno predstavil Honeycomb, prvo različico Androida, prirejeno tablicam. V Monitorju smo ga že podrobneje predstavili.

Obstoječe tablice namreč uporabljajo Androide, namenjene pametnim telefonom, a so kljub temu v zadnjem četrtletju leta 2010 dosegle 22% trga, tako da je iPad iz 95 % v 3. četrtletju padel na 77 % v 4.

Poleg Androida 3.0 je od danes na voljo tudi nov Android Market na spletu, tako da uporabnikom ni potrebno uporabljati kod QR ali poseči po Android Marketu na telefonu. Aplikacije lahko preglejujemo in kupujemo tudi na računalniku.

Aplikacije, kupljene v Android Marketu na računalniku, lahko prensemo na telefon, možni pa so tudi nakupi znotraj posameznih aplikacij.

http://market.android.com/

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Android vam bo povedal, ali vam policija prisluškuje

    Čedalje popularnejši način prisluškovanja in prestrezanja podatkov z mobilnih telefonov je uporaba lažnih baznih postaj (IMSI catcher), ki jih imajo organi pregona v nekaterih državah, lahko pa tudi drugi akterji. Na takšno napravo se povežejo vsi telefoni v okolici, saj njen signal preglasi legitimne bazne postaje, upravljavec pa potem zlahka prestreza komunikacijo. Uporabnik tega početja praktično ne more zaznati.

    Objavljeno: 1.7.2025 07:00
  • Tisoče severnokorejskih uslužbencev prikrito na daljavo delalo v ameriških podjetjih

    Ameriško pravosodno ministrstvo je vložilo obtožnice zoper devet ljudi, ki so skrbeli za prikrito zaposlovanje računalnikarjev iz Severne Koreje za delo na daljavo v ameriških podjetjih. En Američan, šest Kitajcev in dva Tajvanca so obtoženi prevare, pranja denarja, kraje identitete, nepooblaščenega dostopa v računalniški sistem in kršenja mednarodnih sankcij.

    Objavljeno: 2.7.2025 07:00
  • Naprava, ki z laserji uničuje komarje

    Čeprav še nimamo letečih avtomobilov ali robotov strežnikov, lahko zdaj naročimo nekaj, o čemer smo od nekdaj sanjali - lasersko napravo, ki zazna in ubije komarja v nekaj milisekundah.

    Objavljeno: 3.7.2025 11:00
  • Ali Google AI Overview ubija internet, kot ga poznamo?

    Zadnje mesece Google pri iskanju pred vsemi zadetki izpiše lasten povzetek več virov, ki ga ustvari z umetno inteligenco. Tako ustvarjeni AI Overview pa je zmotil založnike v Evropi, ki so se pritožili zaradi domnevne nepoštene konkurence. Trdijo, da jim Google odžira prihodke.

    Objavljeno: 7.7.2025 07:00
  • Zakaj Nintendo Switch 2 skoraj ne podpira priključnih postaj

    Nintendov Switch 2, ki postaja najbolj popularna konzola vseh časov, ima priključek USB-C, ki ni, kakršnega bi pričakovali. Nintendo je namenoma spodkopal njegovo združljivost z drugimi napravami, saj uporablja posebno šifriranje in čip.

    Objavljeno: 4.7.2025 07:00
  • Aplikacija proti agentom ameriške imigracijske službe

    Trumpova vlada grozi razvijalcu aplikacije ICEBlock, a pravni strokovnjaki opozarjajo, da bi bil pregon neustaven.

    Objavljeno: 4.7.2025 13:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji