Objavljeno: 14.12.2010

Toshibin 3D, malo drugače

Mnogi menijo, da so avtostereoskopski zasloni, torej taki, ki za prikaz 3D slike na potrebujejo posebnih očal, prihodnost pri 3D tehniki prikaza. Toda večina razvijalcev se še vedno ukvarja z glavno pomanjkljivostjo tovrstnih naprav, zelo ozkim zornim kotom, pod katerim lahko spremljamo 3D posnetke, čeprav bi marsikdo želel istočasno pogledati 3D sliko "nekoliko od strani", da bi lažje cenil prostorskost prikaza.

Pri Toshibni enoti Mobile Display so prišlo do zanimive zamisli, kako to pomanjkljivost odpraviti na razmeroma poceni način, zgolj z uporabo poceni tipal in programske opreme. V prototipni 3D zaslon so namreč vgradili šestosni merilnik pospeškov, podobnega kot ga srečamo v nekaterih mobilnih telefonih in tabličnih računalnikih. Na podlagi nagibanja zaslona lahko nato programsko prilagodijo prikaz 3D slike, da uporabnik lahko 3D predmet pogleda "od strani" ali celo "od zadaj", brez da bi s tem spreminjal zorni kot na zaslon.

Mnogi drugi proizvajalci preizkušajo bolj zapletene metode za dosego enakega cilja, na primer uporabo posebnih leč, ki so postavljene čez zaslon ali pa uporabo posebnih kamer, ki spremljajo premikanje uporabnika oziroma njegovih oči. Ker je Toshibin sistem toliko bolj preprost so avtorji mnenja, da lahko tehnologijo ponudijo na trgu precej prej kot drugi.

http://www.tmdisplay.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Izobraževanje zaposlenih za prepoznavanje ribarjenja je neučinkovito

    Ker so zaposleni eden najučinkovitejših vektorjev za vdore v poslovne sisteme, so različne delavnice, tečaji in urjenja, kako prepoznati ribarjenje (phishing) zlasti v večjih podjetjih postala del rednega izobraževanja. A raziskovalci z Univerze v San Diegu so pokazali, da je uspeh tovrstnih izobraževanj sila pičel.

    Objavljeno: 18.8.2025 07:00
  • Flipper Zero postaja priljubljeno orodje za vdiranje v avtomobile

    Preiskava portala 404 Media je razkrila črni trg programske opreme, ki omogoča, da se priljubljena naprava Flipper Zero spremeni v orodje za odklepanje vozil različnih proizvajalcev.

    Objavljeno: 22.8.2025 13:15
  • Nove vrste dron

    Podjetje Insta360 je predstavilo povsem nov koncept drona Antigravity A1, ki združuje 360-stopinjsko snemanje in FPV-letenje. 

    Objavljeno: 18.8.2025 10:00
  • Unreal Engine v avtomobilih Tesla

    Vse kaže, da Tesla pripravlja pomembno vizualno nadgradnjo sistemov, kot sta Autopilot in Full Self-Driving.

    Objavljeno: 15.8.2025 10:00
  • Linus Torvalds spet ponorel

    Linus Torvalds, izumitelj in še vedno glavni skrbnik Linuxa, je vedno slovel kot vzkipljiv človek, zato tudi njegov zadnji izbruh ni zelo presenetljiv. Ob pripravi nove verzije jedra 6.17 jih je pošteno napel Palmerju Dabbeltu, ki je predložil kopico popravkov za RISC-V. Torvalds je, milo rečeno, ponorel.

    Objavljeno: 14.8.2025 05:00
  • Umetna inteligenca napovedala antibiotika proti gonoreji in MRSA

    Raziskovalci z MIT-a so uporabili generativno umetno inteligenco, da bi našli nove kandidate za antibiotike. Preverili so 36 milijonov različnih spojin, med njimi tudi takšne, ki sploh še niso nikoli obstajale. Med 24 najobetavnejšimi kandidati, ki so jih tudi sintetizirali in preizkusili, jih je sedem izkazalo aktivnost kot antibiotiki. Dva sta bila v miškah učinkovita proti okužbam gonoreji in MRSA.

    Objavljeno: 18.8.2025 05:00
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji