Objavljeno: 3.9.2009

Sony Ericsson Xperia X2

Sony Ericsson je predstavil drugo generacijo telefona Xperia X2, ki temelji na operacijskem sistemu Windows Mobile, tokrat v povsem novi različici 6.5. Telefon ima tako kot predhodnik drsno alfanumerično tipkovnico in 3,2-palčni zaslon LCD širokega tipa z ločljivostjo 800 x 480 pik, ki je občutljiv na dotik. Na njem so implementirali specifičen in na videz prijeten 3D grafični uporabniški vmesnik, ki vsebuje funkcijo SlideView za hiter dostop do vgrajenih programov in dodatnih internetnih aplikacij. V osnovi je v menuju na začetku 14 panelov oz. aplikacij, prostora pa je še za 16 uporabniško določljivih, med katere lahko umestimo spletne storitve, kot so Skype, Mytopia, Google, CNN, Windows Live in razne igre.

Xperia X2 sicer premore najnovejšo različico okolja Windows Mobile, ki vključuje mobilno različico paketa Microsoft Office, izboljšali pa so predvsem sinhronizacijo podatkov z zalednimi strežniki in viri podatkov. Telefon ima med drugim TV izhod za prikaz slike na večjem zaslonu (na primer predstavitev), pohvali pa se lahko tudi z digitalnim fotoaparatom s kar 8,1 milijoni pik. Seveda ima podporo za omrežja 3G, Wi-Fi in bluetooth, med drugim pa je tudi certificiran s strani združenja DLNA za povezavo z napravami v domačem okolju. Podatke shranjuje na kartice SD, priložena pa je velikosti 4 GB. Sony Ericsson za zdaj še ni sporočil cene, telefon pa bo v prodaji v zadnjem četrtletju 2009.

http://www.sonyericsson.com

Več novic

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Velika Britanija svari pred polnjenjem telefonov v kitajskih električnih vozilih

    V zadnjem času so se pojavile resne skrbi glede varnosti podatkov pri uporabi kitajskih električnih vozil (EV), zlasti med zaposlenimi v obrambni industriji. Britanska obrambna podjetja, vključno z globalnimi velikani, kot sta Lockheed Martin in Thales, so svojim zaposlenim svetovala, naj se izogibajo povezovanju mobilnih telefonov s kitajskimi EV-ji, bodisi prek Bluetootha bodisi prek polnilnih kablov. Razlog za to so strahovi pred morebitnim vohunjenjem in krajo občutljivih podatkov.

    Objavljeno: 3.5.2025 07:00 | Teme: varnost, električna vozila, pametni telefon
  • Android bo telefone spremenil v računalnike

    Google v prihajajoči različici operacijskega sistema Android 16 preizkuša funkcionalnost, ki bo telefone z njim spremenila v prave mini računalnike. 

    Objavljeno: 5.5.2025 08:00 | Teme: google, android
  • Štiri leta stari androidni telefoni imajo ranljivost, ki je ne bodo popravljali

    Google je posvaril uporabnike pametnih telefonov Android, naj nujno posodobijo svoje naprave, saj so pravkar zakrpali resno ranljivost, ki se je že izkoriščala. Prizadete so naprave z Androidom 13 (iz leta 2022) in Androidom 14 (2023). Telefoni z Androidom 12 (2021) pa se ne posodabljajo več, zato je priporočljiva zamenjava. Uporabnikov toliko starih telefonov je več sto milijonov!

    Objavljeno: 8.5.2025 07:00
  • Android z novo podobo

    V hitro izbrisani objavi na svojem blogu je Google nenamerno razkril naslednjo večjo prenovo uporabniškega vmesnika Android - Material 3 Expressive

    Objavljeno: 6.5.2025 08:00 | Teme: google, android
  • Kje je Microsoft ravnal napak s Copilotom

    Microsoft je močno zakorakal na trg umetne inteligence, ponudil je številne izdelke, kakovosti jim ne moremo oporekati, a manjka jim tisto glavno. V primerjavi s konkurenco Microsoftov Copilot skorajda nima uporabnikov. In to je problem.

    Objavljeno: 29.4.2025 13:00
  • Pošta Slovenije bo dostavljala z robotom

    Pošta Slovenije je stopila na pot logistične prihodnosti in začela testiranje avtonomnega dostavnega robota, ki bo v prihodnosti pošiljke dostavljal tudi popoldan. 

    Objavljeno: 6.5.2025 11:00 | Teme: robotika, Slovenija
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji