Monitor O MonitorjuPišite namNaročite seOglaševanje
Glavna stranNoviceNajboljši izdelkiBlogZlati monitorMonitor TVArhiv
NOVICE >> SAMSUNG ZA VIDEO IN FOTOGRAFIJO (22.02.2010)

RUBRIKE

CENEJE JE BOLJE
SEJMI
IZVIDNICA
FOKUS
VELIKI TEST
MALI TEST
DOSJE
VKLOP
ČLANKI
NASVETI
MNENJA
VČERAJ IN JUTRI

ISKALNIK

PRIJAVA

Za prijavo morate vklopiti JavaScript v svojem brskalniku.

Zadnja številka
Tekoča številka
februar 2012

Samsung za video in fotografijo

22. februar 2010

Samsung je v pričakovanju na sejem PMA predstavil niz novih zanimivih digitalnih fotoaparatov. Ljubiteljem fotografije bo najbolj zanimiv nov model EX1 z zelo svetlimi in hitrim objektivom (f/1.8), ki so odlično poda velikemu CCD tipalu, s čimer so postavlja ob bok zmogljivim aparatom, kot sta Canon PowerShot G11 in Olympus PEN EP-2. EX1 ima tipali z 10 milijoni pik, 3-kratni optični zum, objektiv pa je izrazito širokokoten - od 24 do 72 mm. Seveda pozna ročno nastavljanje parametrov, slikanje v zapisu RAW, zelo dobro pa se odreže zlasti v pogojih s slabo svetlobo in tam, kjer so potrebni zelo hitri časi zaslonke. Novinec bo stal 450 dolarjev.




Samsung EX1.

Ljubiteljem video posnetkov pa bo zanimiv nov model WB2000, ki kot prvi Samsungov model omogoča tudi snemanje video posnetkov v polni ločljivosti 1080p (1920 x 1080 pik). Fotoaparat ima sicer 10 milijonov pik in 5x optični zum, posebnost pa je zmožnost slikanja do 1.000 fotografij na sekundo v najnižji ločljivosti 128 x 78 pik oziroma do 10 slik na sekundo pri polni ločljivosti. Objektiv ima velik razpon med 24 in 120 mm, fotoaparat omogoča ročno nastavitve, slikanje v zapisu RAW, premore pa tudi vmesnik HDMI in 3-palčni zaslon AMOLED. Stal bo 350 dolarjev.


Samsung WB2000.

Samsung WP10 pa je fotoaparat, ki ga brez težav potopimo do tri mete globoko v vodo. Za podvodno fotografijo ima tudi poseben način delovanja, ki optimizira barve, svetlobo in siceršnje delovanje fotoaparata. Kljub kompaktnemu ohišju nudi 5-kratni optični zum in ločljivost 12 milijonov pik, povrh vsega pa zmore tudi snemati video posnetke v ločljivosti 720p. Cena je postavljena na 200 dolarjev. Omeniti velja še dva žepna hibrida med video kamero in fotoaparatom HMX-U20 in HMX-U15. Oba sta namenjena predvsem snemanju video posnetkov v ločljivosti Full HD (1080 pik) in zapisu H.264. Večji model ima tudi 3x optični zum in zmore slikati fotografije z ločljivostjo 10 milijonov pik. HMX-U15 pa ima fiksen objektiv, vendar slika z ločljivostjo 14 milijonov pik. Oba imata vmesnik HDMI in zmožnost snemanja posnetkov na časovni interval (time-laps). Cene so 250 oziroma 230 dolarjev.


Samsung WP10.



Samsung HMX-U20 in HMX-U15.


KOMENTARJI OBISKOVALCEV

Komentarje bralcev lahko vpisujejo samo uporabniki, ki so prijavljeni.

Registrirate se s klikom na povezavo Brezplačna registracija v levem meniju, po končanem postopku pa se prijavite z izbranim e-poštnim naslovom in geslom.

Ravno tako se morate prijaviti, če želite spremljati komentarje k tej novici.

Za prijavo morate vklopiti JavaScript v svojem brskalniku.

NAJNOVEJŠE NOVICE

02.02.2012:

Iz našega arhiva: Zavržena odličnost

31.01.2012:

Novi Monitor

04.02.2012:

Poljubljanje preko spleta
Google najel Varnostnika
Motorola proti Applu

03.02.2012:

Samsungovi telefoni
HTC pušča
Kinect za PC že v prodaji

02.02.2012:

Facebook na borzi
Linux tablica
Pirate Bay se seli

01.02.2012:

PcAnywhere varen
Apple pod pritiskom
Asusov križanec

31.01.2012:

Windows Phone v slovenščini?
Velikani proti ribarjenju
Nove zvezde Galaksije
Vidnejša preobrazba Firefoxa?

30.01.2012:

Kuha se ACTA
FBI išče virtualnega vedeževalca

28.01.2012:

Photoshop z drugačno podobo
Kinect prihaja na prenosnike

27.01.2012:

Symantec svari pred uporabo lastnega izdelka
Zemlja 6.2

26.01.2012:

Video: veliki Android
Ubuntu odpravlja menije
Google pripravlja poenotenje politik za zasebnost
Pirate Bay omogoča prenos "fizičnih predmetov"

25.01.2012:

Z Monitorjem do telefonov
Nova epizoda MonitorTV
Arhiv novic... RSS

© 2005 - 2012 Mladina d.d.; Vse pravice pridržane