Objavljeno: 23.4.2013 | Avtor: Jure Forstnerič | Monitor Maj 2013 | Teme: pametni

Jaz sem ura

V zadnjem času se vse bolj govori, da naj bi v Applu snovali pametno uro, ki bi delovala v navezi s telefonom. Čeprav gre le za govorice, je kar nekaj podjetij (Samsung, Google) tako uro tudi napovedalo – nekaj manj znanih takih naprav pa se dobi tudi že pri nas.

Preizkusili smo napravo z nenavadnim imenom I'm Watch (torej »jaz sem ura«). Nekako slutimo, da bi lahko bili, če bo Apple dejansko naredil tako napravo, tarča tožbe, saj se ime ob izgovarjavi sliši praktično kot iWatch.

Kakorkoli, gre za razmeroma elegantno zapestno uro, ki pa je po našem mnenju nekoliko velika, sploh za tiste, ki nimajo ravno močnega zapestja. Po oblikovanju močno spominja na Applove naprave, denimo iPod Nano, za katere so tudi na voljo zapestni paščki. Ima enoinpolpalčni zaslon, občutljiv za dotik, njegova ločljivost pa je 240 × 240 pik.

Na uri je nameščena prirejena različica operacijskega sistema Android, da pa lahko z njo počnemo kaj koristnega, jo moramo prek povezave bluetooth povezati s svojim telefonom. Povezava se enostavno vzpostavi, se je pa tu in tam za krajši čas pretrgala. Sami smo uro preizkusili z iPhone 4 (iOS 6.1), deluje pa tudi z Androidom. Nameščenih ima kar nekaj aplikacij, nekaj pa jih je na voljo tudi v spletni trgovini podjetja I'm. Namestitev teh aplikacij poteka prek njihove spletne strani oziroma portala I'm Cloud, od koder aplikacijo potisnemo v našo uro.

Naprava lahko deluje kot slušalka za telefon (torej se pogovarjamo kot vohuni v filmih), a je kakovost zvoka razmeroma slaba. Na uri lahko beremo sporočila SMS, tudi elektronsko pošto in dogajanje po različnih družabnih omrežjih, denimo Facebooku in Twitterju. V praksi pa se to zaradi majhnega zaslona ne obnese najbolje, saj so črke zares majhne.

Razočarani smo bili tudi nad zmogljivostjo akumulatorja, saj je ura po nekaj urah rabe kazala le še polovico akumulatorja. Njena največja pomanjkljivost pa je vsekakor visoka cena, saj velja 360 evrov, to je več, kot stane marsikateri pametni telefon. Drugače smo bili nad uro sprva navdušeni, a je navdušenje hitro splahnelo. Zaradi razmeroma omejene rabe, predvsem majhnega zaslona, visoke cene in razmeroma velikih mer jo težko priporočimo.

I'm Watch

Pametna zapestna ura.

Proizvaja: www.imsmart.com

Prodaja: www.epl.si

Cena: 359 EUR.

✓    Možnost različnih aplikacij.

✗    Majhen zaslon, občasna hroščatost, zmogljivost akumulatorja, cena.

Video

Video predstavitev iUre si lahko ogledate na spodnjem naslovu: www.monitor.si/imwatch

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

Najbolj brano

  • Xiaomi predstavil pametni pralni stroj prihodnosti

    Xiaomi je na kitajskem trgu predstavil pametni pralni stroj Mijia Three‑Zone Pro Drum 10 kg, ki prinaša nov pristop k pranju perila s tremi ločenimi bobni

    Objavljeno: 23.9.2025 09:00
  • Uporabnikom je žal, da so posodobili telefon iPhone

    Apple je izdal dolgo pričakovani iOS 26, ki prinaša novo podobo Liquid Glass in številne funkcije, ki pa niso vseh navdušile.

    Objavljeno: 18.9.2025 15:00
  • Umetna inteligenca opustošila indijski informacijski sektor

    Prva industrija, ki je začela klecati pod težo umetne inteligence, je nekoliko presenetljivo indijski informacijski sektor. Država je zaradi znanja angleščine, izobraženosti in nizke cene dela velikan pri nudenju informacijskih storitev, kot so podpora uporabnikom. Sektor, ki je letno težak dobrih 250 milijard dolarjev, je lani zaposlil 70 odstotkov manj svežih diplomantov kot v letih pred tem!

    Objavljeno: 17.9.2025 05:00
  • Nvidia presenetila s 5-milijardno investicijo v Intel

    Nvidia je pretresla tehnološki svet z napovedjo, da bo investirala pet milijard dolarjev v Intel in z njim sklenila dogovor o skupnem razvoju čipov. S tem bo postala ena največjih delničark podjetja, ki se že dlje časa sooča s padcem tržnega deleža in neuspešnimi poskusi na področju grafike in umetne inteligence. Vrednost delnic družbe Intel je po najavi takoj zrasla za 23%.

    Objavljeno: 19.9.2025 05:00 | Teme: Intel, nvidia
  • ChatGPT-u boste morali dokazati svojo polnoletnost

    OpenAI bo uvedel dodatne varovalke, s katerimi želi zagotoviti, da so njegovi uporabniki stari vsaj 18 let. K temu je podjetje vzpodbudilo več tožb in žalostnih zgodb najstnikov, ki so uporabljali različne pogovorne robote umetne inteligence, nato pa se poškodovali ali celo ubili.

    Objavljeno: 18.9.2025 07:00
  • Microsoft namesto celotnih virtualnih namizij ponuja pretočne aplikacije v oblaku

    Microsoft je zagnal javni predogled storitve Windows 365 Cloud Apps, ki omogoča uporabnikom, da iz oblaka ne zaganjajo več celotnih virtualnih računalnikov, temveč posamezne aplikacije. S tem želijo poenostaviti dostavo aplikacij, zmanjšati stroške in modernizirati infrastrukturo virtualnih namizij, pri čemer uporabniki dobijo le bistvena orodja, kot so Outlook ali Word, a brez nalaganja celotnega namizja.

    Objavljeno: 19.9.2025 07:00 | Teme: microsoft, virtualizacija, Office, windows
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji