Lenovo ThinkPad T43p
Thinkpad T43p je nadgradnja modela T43 iz zmogljive serije prenosnikov IBM T. Namenjen je predvsem najzahtevnejšim uporabnikom, ki potrebujejo prenosnik kot nadomestek za zmogljivo (grafično) delovno postajo.
Thinkpad T43p je nadgradnja modela T43 iz zmogljive serije prenosnikov IBM T. Namenjen je predvsem najzahtevnejšim uporabnikom, ki potrebujejo prenosnik kot nadomestek za zmogljivo (grafično) delovno postajo.
WLAN ali Wi-Fi je dandanes nesporno vodilna tehnologija na področju brezžičnega povezovanja računalnikov v računalniška omrežja. Za nagel razmah te tehnologije so "krivi" tudi izdelovalci brezžične opreme, ki so trgu ponudili številne rešitve, te pa so za povrh postale cenovno dokaj sprejemljive. Na naslednjih straneh zato predstavljamo ponudbo brezžičnih usmerjevalnikov in brezžičnih dostopnih točk, namenjenih rabi pretežno v domačem okolju.
Preizkus prenosnika iz družine Satellite M40 smo objavili že v letošnji majski številki. Tokrat smo si ogledali novo izvedenko, ki se od M40-110 ne razlikuje pretirano. Namesto 1,73 GHz procesorja pri predhodniku je v tokratnem modelu nekoliko šibkejši 1,6 GHz procesor Pentium M 730. Čepi na naboru Intel 915P, družbo pa mu delata danes že vsakdanji 512 MB pomnilnik in 60 GB disk.
Dolgoletni bralci naše revije zagotovo še pomnijo, kaj je pred kakimi desetimi leti pomenilo ime U.S. Robotics na področju analognih modemov. Kasneje je podjetje in prepoznavno znamko pogoltnil 3Com, hkrati pa je nastopil tudi počasen, a neizbežen zaton analognega načina povezovanja prek telefonske parice. Danes se ime U.S. Robotics vrača na trg z linijo izdelkov za brezžično povezovanje Wi-Fi.
Kodak EasyShare C360 je, sodeč po oznaki, le močnejši brat modela C340, vendar se od njega v resnici precej razlikuje. Skupen imata pravzaprav le optični del, odstopata pa tako po obliki kot po zmogljivostih.
Vsak nov digitalni fotoaparat, ki se dandanes znajde na trgu, je povečini vsaj povprečen, če že ne dober izdelek. Toda Kodakovemu modelu EasyShare C340 bi za današnje razmere težko pripisali tako oceno, saj za svojo ceno ponudi premalo.
Na trgu najcenejših digitalnih fotoaparatov največkrat najdemo izdelke brezimnih izdelovalcev z Daljnega vzhoda. Taki aparati so zaradi slabe kakovosti sestavnih delov uporabni le za najmanj zahtevno fotografijo. Zato je Photosmart 435 podjetja HP, ki digitalne fotoaparate sicer izdeluje že vrsto let, manjše presenečenje.
Še pred kratkim je veljalo, da so izdelki WLAN uporabljali eno, največ dve anteni. Belkin in Linksys sta nedavno ob pomoči tehnologije True MIMO to mejo prestavila na tri, medtem ko je Netgear ubral še drznejšo pot in predstavil usmerjevalnik, ki ima kar sedem anten.
Kodak EasyShare Z730 je po videzu in zmožnostih zelo podoben modelu DX7630. Prenesetljivo pa ima Z730 celo manj megapik kot starejši brat. Z730 je tako dokaz več, da ločljivost digitalnih aparatov še zdaleč ni najpomembnejši podatek.
Coolpix S1 je od vseh doslej predstavljenih Nikonovih žepnih fotoaparatov najmanjši in najlažji. Tipalo ima 5 milijonov pik, objektiv pa omogoča trikratni zum, ki se začne pri 35 mm (ekvivalent). Ostrenje deluje od razdalje 30 cm naprej, v načinu makro pa ostri že pri vsega 4 cm oddaljenih motivih. Te lahko poiščemo le prek velikega dva in pol palčnega zaslona LCD, optičnega iskala aparat nima.